Nie ma co się oszukiwać, mężczyźni nie mają do dyspozycji zbyt wielu akcesoriów, aby popuścić wodze modowej fantazji i nadać swojemu strojowi lekkości, ekstrawagancji, uroku bądź luzu. Dlatego właśnie warto więcej uwagi poświęcić chustom i szalikom. Zwłaszcza, że w tym sezonie będą one bardzo modne - noszone zamiast krawata czy muchy, swobodnie upięte wokół szyi.

Kolekcja Trussardifot. Trussardi

Kilka lat temu europejskie ulice, poczynając od Francji, zawojowały arafatki, czyli chusty przypominające tradycyjne arabskie nakrycie głowy - kefiję. Później podobną drogą przyszły do nas w trochę odmienionej formie - lekkie gniecionych szali zakończonych drobnymi frendzlami.

Teraz najmodniejsze są eleganckie chusty i apaszki wiązane wokół szyi i noszone pod rozpiętą koszulą. Można je wiązać na węzeł z przodu, bądź swobodnie układać wokół szyi - najistotniejsze w tym trendzie jest to, aby apaszkę zakładać pod koszulę - tak, aby rozpięty, rozchylony kołnierzyk otulał ją z zewnątrz.

Pamiętajmy tylko, żeby nie oplatać apaszki zbyt ciasno. Jeśli chcielibyśmy poeksperymentować trochę z kolorami i wzorami, szale i chusty dostarczają idealnego pretekstu. W tym sezonie modne będą dodatki (chusty, poszetki, krawaty czy muchy) w żywych, kontrastowych barwach.

Jeśli spodobał wam się pomysł z apaszką - na zdjęciach prezentujemy apaszki z kolekcji Zary.