Retrorunning to styl projektowania odzieży i obuwia inspirowany latami 80. i 90., nawiązujący do stylistyki ubrań, w jakich profesjonalni sportowcy biegali 20-30 lat temu - wyjaśnia swoje inspiracje marka adidas, wprowadzająca na wiosnę kolekcję nowych "starych? butów do biegania.

Ówczesny design oraz technologie wracają już od kilku sezonów do codziennego miejskiego życia. Modele butów adidas Originals takie jak ZX, LA Trainer, Tech Super, Torsion Allegra czy SL72 nazywane sneakerami lub bardziej po polsku szuraczami, w każdym sezonie pojawiają się w nowych wariantach kolorystycznych, szyte z wykorzystaniem różnych materiałów, ale zawsze tej samej technologii przy budowie podeszwy.

Kolekcja Adidas, moda męska, adidasfot. Adidas

W wiosennej kolekcji są także windbreakery, czyli klasyczne wiatrówki Adidasa szyte w górnej części w kształt rombu, z wszytym ściągaczem lub gumką na dole. 30 lat temu to właśnie był podstawowy ekwipunek każdego zawodowego biegacza.

Choć ciągle się na to nie zanosi, wiosna w końcu przyjdzie, warto więc trochę się po zimie rozruszać. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście - dajcie jej dobry przykład, biegając. Może też w końcu nadgoni.