Dawid Woliński został Stylowym Mężczyzną Czerwca Logo24. Jako że zawsze wygląda świetnie, poprosiliśmy go, by rozwiał kilka mitów dotyczących męskiego wyglądu. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Mit 10. Wystarczy naśladować modnie ubranego kolegę, żeby samemu dobrze wyglądać. W efekcie na każdej imprezie roi się od identycznie ubranych facetów, a mnie robi się niedobrze. Zestaw kolorowe wąskie spodnie, angielska marynarka, rozpięta pod szyją koszula i zamszowe mokasyny staje się niestrawny w takim natężeniu. Dobry styl to własny styl, wystarczy spróbować.

Mit 9. Dopasowana marynarka nie jest męska. Nie ma nic gorszego niż mężczyzna w za szerokiej czy za długiej marynarce, która deformuje sylwetkę. Czas skończyć z myśleniem, że dopasowane marynarki noszą tylko geje.

Mit 8. Długość skarpetek nie ma znaczenia. O tym, że skarpetki do garnituru nie mogą być za krótkie, większość panów już pamięta. Niestety, nie przejmują się długością skarpetek, jakie zakładają do sportowych butów. A te nie mogą wystawać. Do sportowego stroju polecam "stópki", które są niewidoczne.

Mit 7. Trzeba mieć dużo par butów. Mniej znaczy więcej. Lepiej więc zainwestować w jedną porządną parę uniwersalnych skórzanych butów niż w kilka kiepskich, z brzydką podeszwą, w których zawsze będzie się źle wyglądać.

Mit 6. Hipster musi być niedomyty. Hipster to ktoś cool, wyluzowany, z lekkim zarostem. A nie broń Boże zarośnięty jak zwierzak, w rozpadających się butach czy nieświeżym ubraniu.

Mit 5. Cokolwiek zjem, będę świetnie wyglądał. Oczywiście nie każdy facet powinien być na diecie modelki, ale znam takich, którzy objadają się na noc, zapijając wszystko kilkoma piwami. I szybko są tego przykre efekty. Polecam higieniczny tryb życia i myślenie o sobie - kilka godzin tygodniowo na siłownię czy rower wygospodarować może każdy.

Mit 4. Koszula z kantem na rękawach to szczyt elegancji. Niedawno oddawałem koszule do pralni i pani, która je przyjmowała, zapytała: Rękawy z kantem czy bez? Zmroziło mnie. Przecież rękawy koszuli to nie spodnie, żeby je prasować w kant. Odpowiadam: absolutnie bez kantów! I to samo radzę panom.

Mit 3. Wystarczy pójść do fryzjera raz na rok. Otóż nie wystarczy. Dobrze przycięte i zadbane włosy to ważny element wizerunku. W miarę możliwości najlepiej jest je ścinać co miesiąc i używać odżywek.

Mit 2. Prawdziwy mężczyzna nie używa kremów do rąk i nie musi się dbać o stopy. Sucha, szorstka dłoń na powitanie to nic miłego. Używanie kremów do rąk (także łokci) to nic wstydliwego. Wręcz wypada. To samo tyczy się stóp, o które facet powinien dbać. Zwłaszcza latem, kiedy chodzi się w sandałach czy japonkach widać, kto o tym zapomina.

Mit 1. Szorty są latem dobre na każdą imprezę. Szorty są wygodne. Ale nawet latem nie nadają się na zamknięte gale czy bankiety. Można je jednak śmiało nosić na imprezy na świeżym powietrzu, na przykład w ogrodach. Nikogo nie powinny tam dziwić czy oburzać.

Wysłuchała: Angelika Swoboda