Choć marynarki dwurzędowe dzięki wyraźnie zarysowanym ramionom i klapom poprawiają sylwetkę, to podwójna warstwa materiału na brzuchu może niekorzystnie podkreślać mankamenty budowy.

Takie marynarki nosimy zapięte, a nie ma nic mniej eleganckiego, niż marszczące się poły i rozłażące się na brzuchu guziki. Zbędne kilogramy w pasie i dwurzędowa marynarka nie są więc najlepszym połączeniem.

A co się dobrze komponuje? W tym sezonie ten elegancki rodzaj marynarki możemy nieco odmłodzić i rozluźnić, np. wybierając casualowe materiały, takie jak dzianina czy len - albo decydując się na mniej klasyczne kolory.

Można też poigrać trochę z konwencją i połączyć dwurzędową marynarkę ze stylem marynarskim (biel, granat, paski), ale uważajmy, żeby nie przesadzić z wyglądem w stylu kapitana luksusowego statku.

Można darować sobie krawat, a nawet koszulę, prześlizgując się płynnie od formalnego, przez bardziej swobodny, bo odrobinę awangardowy styl. I jeszcze jedno, latem dwurzędówki nosić można z krótkimi spodenkami. Byle nie za krótkimi.