Dżinsowe spodnie, kurtki, koszule i kamizelki, a nawet dodatki, np. dżinsowe czapki z daszkiem - dżins nigdy nie wychodzi z mody, warto więc przypomnieć, że dżins to nie tylko blue jeans. O tym, jak popularne jest barwienie denimu niech poświadczą liczby - choć do zafarbowania pary spodni wystarczy tylko kilka gramów barwnika, co roku produkuje się go około 20 ton.

Oprócz klasycznych blue jeansów, polecamy modne w latach 90. jeansy o odcieniu bardzo jasnego błękitu, a nawet białe. Szczególnie modny jest efekt uzyskiwany dzięki wykorzystaniu kwasu (acid wash) i kamieni (stone wash) w procesie prania, a także farbowania dające efekt cieniowania i nadmiernego nasycenia kolorem.

Nie bójmy się też innych, nawet wyrazistych kolorów. Zielone, błękitne, czy nawet żółte albo pomarańczowe dżinsy pomogą nam zatrzymać lato trochę dłużej.

Nie zapominajmy o dżinsowych koszulach - projektanci wplatają w nie inne trendy tego sezonu, jak np. etniczne motywy, drobny rzucik, czy zabawy z brakiem kieszeni- podkreślone charakterystycznym przebarwieniem materiału w odpowiednim miejscu.

 

Koszula z kolekcji Esprit. Cena: ok 300 zł, moda męska, koszule męskiefot. Esprit