Po częstotliwości, z jaką marki takie jak Nike, Reebok, Adidas czy Puma ogłaszają wielkie powroty kolejnych legendarnych modeli sprzed lat można by sądzić, że co model, to legenda. Cóż sportowe retro w modzie, a każda z tych marek ma faktycznie w dorobku sporo ciekawych oldschoolowych modeli butów. Ostatnio wielkie powroty ogłosił m.in. Adidas i Puma.

Zwieńczeniem jesienno-zimowej kolekcji adidas Originals jest powrót biegówek Torsion Integral, które były zauważalnym element polskiego i światowego krajobrazu początku lat 90. Pierwszy egzemplarz powstał w 1992 roku jako obuwiem sportowe, zapewniające biegaczom optymalną stabilizację, amortyzację i wygodę. Wskrzeszony model adidas Originals nie jest już co prawda obuwiem do profesjonalnego sportu, ale jest za to bardzo wygodny do codziennego przemierzania miejskich przestrzeni. Buty trafiły na sklepowe półki 15 listopada.

Z kolei Puma wskrzesiła model Trinomic XT1 Plus, którego historia rozpoczyna się w roku 1990. Model ten wykonany jest z wysokiej jakości zamszu oraz charakterystycznej siateczki przywołującej ducha lat 90. Z kolei kolorystyka jest bardzo współczesna: cholewka wykonana w odcieniach stalowej szarości, przełamana wyraźnymi zielonymi akcentami kontrastującymi ze śnieżnobiałą podeszwą. W tej kolekcji znajdziemy również oryginalne połączenie pomarańczowego fluo z fioletem czy odblaskowej limonki z czernią. Zastosowana w tym modelu technologia Trinomic zapewnia świetną amortyzację i stabilizację. Limitowana kolekcja dostępna jest w sklepach stacjonarnych Worldbox (Warszawa) oraz Runcolors (Warszawa, Poznań). Cena 419 zł.

Buty z kolekcji Adidas, moda męska, butyfot. Adidas