Wybierając okulary przeciwsłoneczne, zwróć szczególną uwagę na modele, których oprawki pokryte są nietypowymi dla okularów materiałami. Drewniane oprawki podbijają rynek od kilku sezonów, a teraz dochodzą do nich skórzane i kryte aksamitem.

Ray-Ban, 590 zł, Fot. Andrzej KrasowskiRay-Ban, 590 zł, Fot. Andrzej Krasowski

PAMIĘTAJ:

PROMIENIOWANIE UV JEST SZKODLIWE NIE TYLKO DLA SKÓRY. SZKODZI RÓWNIEŻ OCZOM, DLATEGO TAK WAŻNE JEST STOSOWANIE OKULARÓW PRZECIWSŁONECZNYCH Z OCHRONĄ PRZED UVA I UVB. DOBRE SOCZEWKI KONTAKTOWE RÓWNIEŻ MAJĄ FILTRY BLOKUJĄCE PROMIENIOWANIE UV, DZIĘKI CZEMU CHRONIĄ OCZY PRZEZ CAŁY ROK, NIE TYLKO W SŁONECZNE, LETNIE DNI.

Okulary CarreraCarrera, 426 zł, Fot. Andrzej Krasowski

NA OKRĄGŁO TO NOWY WZÓR DLA ODWAŻNYCH

Za takimi okularami się nie schowasz. Okrągłe okulary zwracają uwagę. Noś je z przekonaniem albo wcale. Takie modele są odpowiednie dla mężczyzn o pociągłej lub kwadratowej twarzy - panowie o okrągłych twarzach powinni przełamać krągłości "twardszymi" kształtami.

KTO ODWAŻNIE DOBIERA OKULARY?

Andy Garcia, Johnny Depp i Jacek BorcuchFot. BULLS/Adhemar Sburlati/Broadimage; BULLS/Jennifer Graylock/INFphoto.com; KUDELSKI MAREK/KAPiF.pl

Andy Garcia ma wrodzone wyczucie stylu i niezwykłą zdolnośc dobierania dodatków.

Johnny Depp, widoczny na zdjęciu w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku podczas otwarcia tegorocznego Met Ball, najbardziej prestiżowego wydarzenia w świecie mody i sztuki.

Jacek Borcuch to nasz nowy faworyt w galerii dobrze ubranych Polaków.