Tapered - te spodnie mają wyraźnie wydłużony stan, ale nie należy ich podciągać do kroku. Pas, podobnie jak w modelach regular i slim, ma leżeć ciut nad linią bioder, a poziom pasa w spodniach wyraźnie opada względem naturalnej wysokości kroku. Tylne kieszonki znajdują się wyraźnie poniżej linii pośladków - tak ma być.

Regular i slim - pas spodni leży nieco powyżej linii bioder. Linia kroku układa się naturalnie, niczego nie opina... Z tyłu kieszenie spodni znajdują się mniej więcej na poziomie pośladków.

Regular

Jak nietrudno się domyślić, to najprostszy, klasyczny model dżinsów. Nogawki ani się nie zwężają, ani nie rozszerzają ku dołowi. Dobre dla mężczyzn o regularnej budowie ciała.

Oferta krojów i wytarć jest tak duża, że nie ma możliwości, aby nie dopasować dobrze leżącego modelu, nawet przy trudnej sylwetce. Jest jednak jeden warunek - musisz przymierzyć kilka par, spokojnie przejść się i usiąść w każdym mierzonym modelu. I mieć czas na porównanie, w którym fasonie czujesz się dobrze.

Nie krępuj się pytać, prosić sprzedawcę o kolejne modele, rozmiary, wypytaj o długości. Zadowolony klient to duża satysfakcja dla sprzedawcy.

Wielu mężczyzn zdecydowanie za wysoko podciąga spodnie, przez co tracą one fason i zaburzają się proporcje sylwetki. Wcale nie namawiam wszystkich do modelu tapered z obniżonym nieco krokiem, choć bardzo go lubię, ale warto pamiętać, że wszystko zaczyna się od odpowiedniego osadzenia spodni w pasie.

Slim Fit

Dżinsy o takim kroju będą przylegać do ciała na całej długości. Mężczyźni o silnych, rozbudowanych udach powinni ich unikać.

Pinroll to specyficzny sposób podwijania nogawek dżinsów, wywodzący się z brytyjskiej mody ulicznej, inspirującej się z kolei kulturą hiphopową. Pierwotnie służyć miał lepszemu wyeksponowaniu sportowego obuwia, teraz jest po prostu modny. Nie każde spodnie nadają się do takiego zabiegu. Nie podwija się w ten sposób spodni o wyraźnie luźnym fasonie. Nie sluży to też skróceniu za długich nogawek.

fot. Sperry

Zdjęcie ACTIVE WEAR DŻINSY (324390664) Zdjęcie HORSEFEATHERS spodnie męskie -dżinsy- Terminal Zdjęcie MAGIC STREET DŻINSY (324390574)
ACTIVE WEAR DŻINSY
HORSEFEATHERS spodnie męskie MAGIC STREET DŻINSY
Sprawdź ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info