Duńska spółka ECCO, światowy leader w produkcji innowacyjnego obuwia, ogłosiła wprowadzenie na rynek ECCO O2 - wysoce oddychającego, w pełni wodoodpornego obuwia dla mężczyzn i kobiet, które prezentuje technologię GORE-TEX SURROUND utrzymującą stopę w suchości, chłodzie i komforcie nawet w cieplejsze dni.

Jako część kolekcji Wiosna/Lato 2015, obuwie jest wynikiem wspólnych wysiłków ECCO i GORE w stworzeniu nowej alternatywy w wiosennym obuwiu przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii zapewniających komfort chodzenia. Każdy but jest tworzony przy użyciu specjalnej membrany GORE-TEX, która otacza stopę zarówno od góry, jaki i od dołu. Dzieje się to przy akompaniamencie inteligentnego systemu cyrkulacji powietrza w podeszwie i zastosowanych wyłącznie w obuwiu ECCO bocznych odpowietrzników w podeszwie środkowej, które zapewniają 360-stopniową wygodę i ochronę przed warunkami atmosferycznymi. 

"Udało nam się połączyć najlepsze przełomowe technologie obuwnicze GORE-TEX z najważniejszymi cechami ECCO, takimi jak metoda bezpośredniego wtrysku czy najwyższej jakości skóra jaka" mówi Niki Tastensen, Kierownik Laboratorium Koncepcyjnego ECCO. "Nadaje to zupełnie nowego wymiaru wydajności, który pasuje do aktywnego stylu życia klientów na całym świecie".

Poprzez połączenie głównych kompetencji ECCO związanych z procesem bezpośredniego wtrysku wraz z know-how GORE dotyczącym komfortowego klimatu wewnątrz obuwia, buty zapewniają niesamowity komfort podczas chodzenia oraz całościową oddychalność i trwałą odpornością na czynniki atmosferyczne. To połączenie zrodziło wodoodporny produkt, który pozwala ciepłu i wilgoci uciekać górą, dołem i bokami - to cenna właściwość, biorąc pod uwagę, że aż jedna trzecia potu stopy jest wydzielana z jej podeszwy.

Ecco O2

Zalety ECCO O2 to między innymi:

Perforowany wierzch wykonany z miękkiej i gładkiej skóry jaka pozwala na sportowąelastyczność i doskonałą oddychalność

Wodoodporna konstrukcja GORE-TEX? SURROUND TM ze zwiększonąoddychalnością pozwala na optymalny mikroklimat dla twojej stopy

Wkładka o wysokiej gęstości zwiększa odprowadzanie wilgoci

Bezpośrednio wtryśnięta podeszwa środkowa z pianki PU i dopasowany kształt zapewniają długotrwałewsparcie stopy i niezwykły komfort podczas chodzenia

Wytrzymała i lekka podeszwa z TPU dla niezwykłej elastyczności i całodniowego komfortu