- Rafael Nadal już od wielu lat jest moim bliskim przyjacielem i wielbicielem naszej marki, a jego oddanie i pasja dla sportu, który uprawia, nieustannie mnie inspirują - powiedział mianując nowego ambasadora swojej marki Tommy Hilfiger. - Ta wyjątkowa współpraca pozwala, by jeden z najlepszych sportowców tego pokolenia stał się częścią rodziny ?Tommy?. Rafael uosabia charakterystyczną dla naszej marki naturalność. Jest pewny siebie i zabawny, po prostu ?cool?.

Zdjęcia do kampanii wykonano na początku 2015 r. w Hiszpanii, a ich premiera odbędzie się jesienią. Wsparciem i ukoronowaniem globalnej współpracy będzie seria wydarzeń promocyjnych z udziałem tenisisty w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. W tym czasie odbędzie się także premiera zapachu Nadala dla marki Tommy Hilfiger - TH Bold - który doskonale uosabia siłę i energię wybitnego sportowca.

- Od lat podziwiam pełne luzu i charakterystycznego amerykańskiego stylu projekty Tommy'ego Hilfigera, które zawsze przyjemnie się nosi. Bardzo cieszę się z tej współpracy - powiedział Rafael Nadal, czternastokrotny zdobywca Wielkiego Szlema.

Kolekcja jesień 2015 linii Tommy Hilfiger Underwear wprowadza do klasycznych modeli bielizny pomysłowe kroje, udoskonalone tkaniny i starannie dobrane detale. Z połączenia innowacji we wzornictwie i wysokiej jakości materiałów powstały wyszukane, wytrzymałe i komfortowe fasony na co dzień. Jesienną linię garniturów Tommy Hilfiger Tailored charakteryzują wyraziste sylwetki, nowoczesne krawiectwo i tkaniny o bogatych fakturach.

Rafael Nadal, urodzony w 1986 r. w Manacor na Majorce, uważany jest za jednego z  najwybitniejszych tenisistów świata, a nieprzerwanie od 2003 r. zaliczany jest do piątki najlepszych zawodników tej dyscypliny. W wieku 24 lat został najmłodszym zdobywcą Wielkiego Szlema w historii. Jest także drugim zawodnikiem, który w erze open skompletował Karierowego Złotego Wielkiego Szlema, po tym jak wygrał  turnieje Open we Francji, Australii, USA, turniej Wimbledon, a także zdobył złoty medal olimpijski w 2008 r. Nadal jest także rekordzistą w ilości zwycięstw French Open zdobytych przez jednego gracza, czego dokonał dziewięć razy, w tym pięć razy z rzędu.