Kobiety mają małą czarną, mężczyźni dużą granatową. Marynarkę. Dlaczego marynarka? Odkąd wyemancypowała i rozpoczęła samodzielny, niezależny od garnituru żywot, stała się najbardziej uniwersalną częścią męskiej garderoby. Z T-shirtem i dżinsami albo z koszulą i krawatem oraz wszystkim, co pomiędzy - zawsze na miejscu, zawsze na wysokości zadania. Dlaczego granatowa? Bo ten kolor pasuje do każdego typu urody i świetnie komponuje się z większością innych barw.

Granatową marynarkę można swobodnie łączyć zarówno ze spokojnymi beżami i szarościami, jak i z wyrazistymi kolorami takimi jak czerwień, róż czy zieleń. Jeśli połączysz ją z dżinsami, obniżysz jej formalność, z kolei połączona z szarymi spodniami garniturowymi i białą koszulą stanowi zestaw bardzo elegancki. Jeśli z jakiś powodów ciągle nie masz najbardziej klasycznego elementu oficjalnej męskiej szafy, szybko nadrabiaj zaległość, bo mijający sezon zaowocował wieloma ciekawymi modelami.

Podpowiedź:

Jeśli tylko sylwetka ci na to pozwala - znaczy jesteś szczupły i nie masz brzucha - zdecyduj się na marynarkę dwurzędową. Wygląda bardzo stylowo i męsko. Dzięki wyraźnie zarysowanym ramionom i klapom dwurzędówka poprawia sylwetkę, jednak podwójna warstwa materiału na brzuchu bezlitośnie może podkreślić nawet niewielki mięsień piwny.

Pamiętaj również, że masz dwie (aż dwie) opcje zapinania guzików - tylko dolny rozpięty, albo wszystkie zapięte.