Jak się ubrać?

 

Jeśli dopiero zaczynasz bieganie, powinieneś przede wszystkim kupić sobie odpowiednie buty, bo to one są najważniejsze. Na początek wystarczą ci zwykłe krótkie portki i bawełniana koszulka.

 

Ale jeśli traktujesz jogging poważniej i chcesz biegać kilka razy w tygodniu, musisz zainwestować w odpowiednią odzież. Po pierwsze, bawełniane rzeczy, zwłaszcza latem, błyskawicznie robią się mokre. A współczesne ciuchy do biegania wykonane są z materiałów oddychających. To dotyczy nie tylko koszulek czy bluz, ale też skarpetek - wilgotne mogą ci poobcierać stopy. Zwróć uwagę na ciuchy wykonane w technologiach bezszwowych, są wygodniejsze i zmniejszają ryzyko obtarć, co ważne zwłaszcza przy dłuższych dystansach. Zastanawiasz się, czy lepiej kupić obcisłe czy luźne ciuchy? To zależy tylko od ciebie.

 

Musisz sprawdzić, w czym czujesz się lepiej i w czym lepiej wyglądasz. Dla jednych legginsy i ciasne koszulki bez rękawów wyglądają zbyt, hmmm..., zniewieściale, dla innych to właśnie jest strój dla prawdziwego faceta. Pamiętaj jednak, że ciasne rzeczy prezentują się dobrze tylko na szczupłym i postawnym mężczyźnie. I koniecznie kup lekką kurtkę przeciwdeszczową. Dzięki niej będziesz zupełnie niezależny od pogody. Taką kurtkę możesz zabrać ze sobą, nawet jeśli nie masz pewności, czy będzie padać - po prostu obwiązujesz ją sobie wokół pasa i ruszasz!

 

 

Stylizacja: Klara Mayzel-Racławska

Zdjęcia: Marcin Klaban, Łukasz Falkowski

 

Czytaj w Znam.to: Uniwersalne buty dla wielbicieli amatorskiego trekkingu

Zobacz też na Logo24:

   
 
 

Wybór biegacza 

Czasy, w których do biegania kupowało się po prostu trampki, bezpowrotnie minęły. Dziś inne buty musi kupić lekki amator z płaskostopiem, a zupełnie inne masywny wyczynowiec o wysoko sklepionej stopie. Zobacz, jakie buty dostępne są na polskim rynku, i sprawdź, które będą najlepsze dla ciebie.

 
 

Cichobiegi

W latach 80. grzechem ciężkim było nie słuchać Wham! i nie nosić tenisówek. Jeśli zatem grzeszyłeś, nadszedł czas odkupienia, bo w tym sezonie są piekielnie modne. Białe, dwukolorowe, kraciaste, wszystkie na gumowej podeszwie. Nikt cię w nich nie usłyszy, ale każdy zauważy.

   

W czym ...na halę?

Dobre obuwie do futsalu powinno zapewniać przede wszystkim odpowiednie czucie piłki. Buty muszą być lekkie, dość ciasne i z jasną podeszwą.

 
  (S)pakuj 

Niezastąpiona dla aktywnych, którzy wyciskają siódme poty na siłowni.

Zmieści sportowy strój, odpowiednie buty, napój energetyzujący i... sporo zapału.