Trencz

 

Fason: dwurzędowy płaszcz z pagonami, paskiem i charakterystycznymi ściąganymi patkami na rękawach. Uszyty z nieprzemakalnej gabardyny.

 

Co nowego: kolory - klasyczny trencz typu Burberry występuje wyłącznie w beżowym kolorze, w tym sezonie pojawiło się sporo modeli granatowych, czarnych i w odcieniach brązu.

 

Do czego: do wszystkiego - dziennego garnituru, dżinsów, a nawet trampek.

 

Stefan / Centrum Mody Nadarzyn box 108

rozmiary: S-XL, 1149 zł

 

Burberry

 

Marks & Spencer

rozmiary: S-XXL, 769 zł

Zara

rozmiary: S-XXL, 550 zł

 

 

 

 

Płaszcz jednorzędowy

 

Fason: płaszcz o klasycznym, prostym kroju, uszyty z wełny, wełny z moherem, a w ekskluzywnej wersji wełny z kaszmirem.

 

Co nowego: długość - klasyczne brytyjskie płaszcze miały długość do kolan - tylko wtedy mogły chronić przez wiatrem i dokładnie zakrywać marynarkę. Od kilku sezonów dla wygody (zwłaszcza kierowców) płaszcze uległy znacznemu skróceniu.

Do czego: bez żadnych obaw można go założyć do garnituru (jeśli jest wystarczająco długi i zupełnie zakryje marynarkę) oraz dżinsów z eleganckim golfem z cienkiej wełny.

 

Scotch / van Graaf

wełna, rozmiary:S-XXL, 899 zł

 

Digel, wełna

rozmiary: 46-60, 25-28, 1049 zł

 

Massimo Dutti, wełna

rozmiary: S-XL, 859 zł

 

Marks & Spencer, wełna

rozmiary: S-XXXL, 549 zł

 

Centrum Mody Nadarzyn, box 124

wełna, rozmiary: S-XL, 460 zł

 

Sisley, wełna

rozmiary: S-XXL, 979 zł

 

 

 

 

Dwurzędówka z pagonami

 

Fason: dość elegancka kurtka wyraźnie zainspirowana brytyjskim płaszczem wojskowym - na co wskazują dwurzędowe zapięcie i pagony. Szyta z grubej, ciepłej wełny.

 

Co nowego: długość - płaszcz żołnierski miał długość do kolan. Nowoczesne kurtki mają być przede wszystkim wygodne - dlatego sięgają maksymalnie do połowy ud.

 

Do czego: dwurzędówka to najbardziej wyjściowa ze wszystkich kurtek - pasuje do dziennego garnituru (pod warunkiem że będzie dłuższa od marynarki) i wszystkich casualowych ciuchów. 

 

Stefanel, wełna

rozmiary: S-XL, 990 zł

 

Bottega Veneta

 

Benetton, wełna

rozmiary: S-XXL, 999 zł

 

Vistula, wełna

rozmiary: S-XXL, 1199 zł

 

Zara, bawełna

rozmiary: S-XXL, 399 zł

 

Joop / van Graaf, wełna

rozmiary: S-XXL, 1999 zł

 

 

 

Tekst: Magdalena Rosłaniec

Płaszcze wybrała: Klara Mayzel-Racławska

Zdjęcia: Paweł Kiszkiel, Łukasz Falkowski, Imaxtree, materiały prasowe (montaż)

 

Czytaj w Znam.to: Niezła alternatywa dla płynów po goleniu

Zobacz też na Logo24:

    

 
Brytyjskość - to najważniejsze hasło w obowiązujących kolekcjach. Co kilka sezonów widać wyraźny powrót męskiej mody do źródeł, jednak tym razem klasykę nosi się w niezwykle nowoczesny sposób. Stara krata również doczekała się nowych odsłon.
  Elegancki skandalista

Zastanawialiście się, ile mu zawdzięczacie? Eleganckie sportowe ciuchy. Dżinsy noszone do marynarki. Perfumy uniseks. Bokserki, w których bez obciachu paradujecie przed swoją dziewczyną. Ba, ona sama chętnie je założy. Co za gość z tego Calvina Kleina!

 
 

Giorgio Armani Lifestyle totalny 

Wiesz, komu zawdzięczasz eleganckie i niebanalne marynarki pozbawione okładów z watoliny na ramionach i plecach? Wiesz, kto wprowadził na stałe do garniturowego zestawu wąskie, seksowne spodnie? Nie masz pojęcia? To Giorgio Armani!

Burberry   Burberry, czyli wszystko w kratkę 

Burberry to brytyjskość. W trenczach tej firmy żołnierze Korony walczyli pod Verdun. Za symbol dobrego smaku uznaliją angielscy arystokraci. Czapeczki Burberry noszą też brytyjscy dresiarze.

 
  Krokodyl na korcie 

Pewnemu przedwojennemu tenisiście było za gorąco w koszuli z długim rękawem, dlatego wymyślił koszulkę polo. I tak powstała firma Lacoste.

witryna 
 

Buty dla dżentelmena 

Mój nauczyciel mawiał: Jak się nie będziesz uczył, to będziesz buty robił - opowiada Stephen Etheridge. - Chyba go nie słuchałem, bo proszę, faktycznie pracuję w fabryce butów. Ale nie narzekam - Stephen jest dyrektorem generalnym Church's & Co i sprzedaje buty. Jedne z najlepszych na świecie.