1. Rip Curl model Phantoms

soczewki z polaryzacją i filtrami UV; oprawki z lekkiego plastiku

459 zł

 

2. Oakley, model Oil Rig 9070

soczewki wykonane z lżejszego i twardszego niż plastik plutonitu, z filtrami UVA, UVB i UVC; polaryzacja opcjonalnie; lekkie, elastyczne oprawki wykonane z polimerów o dużej wytrzymałości i giętkości

540 zł

 

3. Uvex/Intersport

soczewki z filtrami UV i powłoką antyfog

139,99 zł

 

4. Fisher model FS 12 Double

model z podwójnymi szkłami: zewnętrznymi przyciemnianymi i wewnętrznymi pokrytymi warstwą antyfog zapobiegającą parowaniu; soczewki z filtrami UV; oprawka w górnej części ma gąbkę absorbującą wilgoć

139 zł

 

5. Arctica model S88

soczewki z filtrami UV i powłoką antyfog; oprawki z lekkiego plastiku

99 zł

 

6. Arctica model S-111D

soczewki z polaryzacją i filtrami UV

129 zł

 

7. Oakley model radar XL9110

soczewki z lekkiego plutonitu pokryte powłoką antystatyczną i hydrofobową, co skutecznie zapobiega przyleganiu do szkieł kurzu, wody i potu; polaryzacja i powłoka ?lusterkowa? opcjonalnie; oprawka z wygodnymi gumowymi wykończeniami na noskach i końcówkach zauszników

930 zł

 

8. Brenda/Intersport

soczewki z filtrami UV i powłoką antyfog

139,99 zł

 

9. Fisher model FS03C

soczewki z powłoką antyfog; oprawki od wewnętrznej strony z pianką antyalergiczną

119 zł

 

10. Champion

soczewki z polaryzacją i filtrami UV

109,99 zł

 

 

 

Zdjęcia: Agata Jakubowska (montaż),

Stylizacja: Ola Markowska

Zebrała: Klara Mayzel-Racławska,

Opracowanie: Magdalena Rosłaniec

 

 

Inne pomysły na prezenty

 

Zobacz też na Logo24:

    

Chroniące przed wiatrem i deszczem membrany, wygodne fasony, kaptury, kieszenie i grube podeszwy. W ciuchach trekkingowych - jak w porządnych autach - forma wynika z funkcji. Co nie znaczy, że moda się nie zmienia. Najlepszy dowód to najnowsze kolekcje znanych producentów.

  Elegancki skandalista

Zastanawialiście się, ile mu zawdzięczacie? Eleganckie sportowe ciuchy. Dżinsy noszone do marynarki. Perfumy uniseks. Bokserki, w których bez obciachu paradujecie przed swoją dziewczyną. Ba, ona sama chętnie je założy. Co za gość z tego Calvina Kleina!

 
 

Giorgio Armani Lifestyle totalny 

Wiesz, komu zawdzięczasz eleganckie i niebanalne marynarki pozbawione okładów z watoliny na ramionach i plecach? Wiesz, kto wprowadził na stałe do garniturowego zestawu wąskie, seksowne spodnie? Nie masz pojęcia? To Giorgio Armani!

Burberry   Burberry, czyli wszystko w kratkę 

Burberry to brytyjskość. W trenczach tej firmy żołnierze Korony walczyli pod Verdun. Za symbol dobrego smaku uznaliją angielscy arystokraci. Czapeczki Burberry noszą też brytyjscy dresiarze.

 
  Krokodyl na korcie  

Pewnemu przedwojennemu tenisiście było za gorąco w koszuli z długim rękawem, dlatego wymyślił koszulkę polo. I tak powstała firma Lacoste.

witryna 
 

Buty dla dżentelmena 

Mój nauczyciel mawiał: Jak się nie będziesz uczył, to będziesz buty robił - opowiada Stephen Etheridge. - Chyba go nie słuchałem, bo proszę, faktycznie pracuję w fabryce butów. Ale nie narzekam - Stephen jest dyrektorem generalnym Church's & Co i sprzedaje buty. Jedne z najlepszych na świecie.