Jaeger

LeCoultre AMVOX2 Chronograph DBS

 

Dla tych którzy nie wiedzą - szwajcarska marka Jaeger-LeCoultre jest w świeciezegarków mniej więcej tym, czym w świecie samochodów Aston Martin. Czyli dla jednych najwyższa klasa, dla innych totalny szpan. I Aston, i Jaeger bardzo lubią ze sobą współpracować. Oto ich kolejne dzieło. Właściwie arcydzieło. Chronograf obsługiwany przez naciśnięcie szafirowej tarczy, paski uszyte z tej samej skóry co tapicerka najnowszych astonów, a do tego 65-godzinna rezerwa chodu. Wprawdzie nie potrafi sterować samochodem tak jak inny model Jaeger-LeCoultre - AMVOX2 DBS Transponder (to nie żart, ten zegarek naprawdę potrafi uruchomić auto), ale dzięki temu i cena jest znacznie niższa. Co nie znaczy - niska. Ale spokojnie, jeśli tylko stać cię na Astona Martina, kupno tego zegarka nie powinno stanowić już żadnego problemu.

 

  

Mechanizm: automatyczny

 

Koperta: stalowa

 

Średnica:44 mm

 

Wodoszczelność: 50 m

 

 

Cena: 55810 zł

 

 


 

 

 

Zenith

New Vintage 1969 The Originals

 

Powrót do przeszłości? Tak, i to jakiej! Koperta tego modelu to wierna replika oryginału Zenitha z 1969 r. Mało? Zegarek został wyposażony w kaliber El Primero, który - mimo że premierę miał, 0 lat temu - do dziś jest jedynym chronografem mierzącym krótkie odcinki czasowe z dokładnością do 1/10 s. Imponujące.

 

  

Mechanizm: automatyczny

 

Koperta: stalowa

 

Średnica:40 mm

 

Opis/cechy: 50-godzinna rezerwa chodu, chronograf, datownik, tachymetr, szkło szafirowe, skórzany pasek.  

 

Wodoszczelność: 50 m

 

 

Cena: 29470 zł

 

 


 

 

 

Longines

Heritage Rertrogade

 

O tym modelu nie da się nawet powiedzieć elegancki. On jest po prostu wytworny. Delikatnie zdobiona tarcza, szafirowe szkiełko, klasyczny pasek ze skóry... projektanci z Longines odwalili kawał dobrej roboty dla uczczenia 120-lecia zarejestrowania logo firmy - słynnej uskrzydlonej klepsydry. Zegarek wyprodukowano w liczbie zaledwie 120 sztuk.

 

Mechanizm: automatyczny

 

Koperta: z 18-karatowego różowego złota

 

Średnica:41 mm

 

Opis/cechy:46-godzinna rezerwa chodu,4 funkcje retrograde - dzień tygodnia, miesiąca, sekundnik i druga strefa czasowa.

 

Wodoszczelność: 30 m

 

 

Cena: 35560zł

  

 

 


 

 

 

Baume & Mercier

William Baume M0A0840

 

Rarytas. Wykonany z 18-karatowego różowego złota, ma opalizującą, posrebrzaną tarczę i pasek ze skóry aligatora. Nam spodobała się szczególnie serpentynowa, jakby wijąca się wskazówka sekundnika. A że drogi? Cóż, klasyka zawsze jest w cenie. Zegarek powstał z okazji 178-lecia istnienia firmy Baume & Mercier w limitowanej edycji - a jakże - 178 sztuk.

 

  

Mechanizm: automatyczny

 

Koperta: z 18-karatowego różowego złota

 

Średnica:41 mm

 

Opis/cechy: sekundnik retrograde, duży datownik, szkło szafirowe, skórzany pasek.

 

Wodoszczelność: 30 m

 

 

Cena: 6210 zł

 

 


 

 

 

Maurice Lacroix

Masterpiece Lune Retrograde ML 152

 

Geometryczna prostota to pomysł, który sprawdza się zawsze. W wypadku tego modelu nie mogło być inaczej - idealne proporcje ażurowej tarczy przez którą widać mechanizm, sprawiają, że na ten zegarek chętnie spogląda się nie tylko po to, aby sprawdzić godzinę. Cena zawrotna - także przez to, że ten model limitowany jest do 250 egzemplarzy.

 

  

Mechanizm: automatyczny

 

Koperta: stal szlachetna

 

Średnica:46 mm

 

Opis/cechy: wskazanie faz księżyca, ażurowa tarcza ze srebra, czarny pasek ze skóry krokodyla.

 

Wodoszczelność: 100 m

 

 

Cena: 51000 zł

 

 


 

 

Źródło: Smart

 

 

  

Czytaj też na Logo24:

 

 

Telefon w zegarku? Proszę bardzo! I wcale nie jest to chińska tandeta bazarowa.

  Legenda głosi, że kiedy w 1944 r. Amerykanie przez pomyłkę bombardowali fabrykę IWC w Schaffhausen, jedna z bomb wpadła do biura dyrektora finansowego Otto Hellera i nie wybuchła. Niewiele myśląc, Heller zapakował dymiący jeszcze pocisk do kosza na śmieci i spokojnie wyniósł go na podwórze. Jakaś tam bomba nie mogła przecież przeszkodzić w czymś najważniejszym na świecie: produkcji szwajcarskich zegarków. 
 

Zegarkowa Formuła 1 

Dokładność i precyzja w mierzeniu tego, co najszybsze - taka była obsesja rodziny Heuerów. Żadna inna marka zegarków nie jest tak silnie i trwale związana ze sportem samochodowym.

W mijającym roku producenci zegarków zaprezentowali kilkadziesiąt nowych modeli. Wybraliśmy 12, które naszym zdaniem zasługują na to, by znaleźć się pod choinką. Gwiazdki przyznaliśmy w trzech kategoriach: klasyka, sport, fashion.