1

 

Dobrze prasuje się koszule wilgotne. Najlepiej zabrać się do tego, kiedy ubranie jest jeszcze trochę mokre. Suche należy spryskać wodą, zwinąć w luźną kostkę i zostawić na 15 min (można też włożyć do plastikowej torby, by wilgoć objęła całą powierzchnię ubrania).

2

 

Prasowanie zaczynamy od kołnierzyka, a konkretnie od jego rogów, by na materiale nie powstały zagniecenia. Prostujemy najpierw lewą stronę, potem prawą (ciemne koszule - grafitowe, fioletowe - należy prasować przez ściereczkę, co zapobiega świeceniu materiału).

3

 

Ramiona i karczek (tylna górna część koszuli) to najtrudniejsze do wyprostowania miejsca. Najpierw prasujemy środkową część karczka. Następnie należy naciągnąć rękaw (ramię) na wąską części deski i prasować, przesuwając żelazko od krawędzi do środka.

4

 

Mankiety. Zapinane na jeden guzik należy ułożyć guzikiem do góry. Podwójne najpierw rozkładamy i prasujemy całą ich powierzchnię, potem składamy i prasujemy na zagięciach. Najpierw wewnętrzną stronę, potem zewnętrzną.

5

 

Rękawy prasujemy od połowy długości, w kierunku od środka do zewnątrz. Rękawy mogą być zaprasowane na płasko, czyli w kant, bądź na okrągło. Rękawy wyprasowane na gładko są na pewno bardziej eleganckie, ale sposób ten wymaga cierpliwości i dużych umiejętności. Pomocny może być rękawnik, czyli malutka deseczka do prasowania.

6

 

Tył koszuli naciągamy na deskę lewą stroną do góry, pociągając dół koszuli w kierunku szerszej części deski. Prasujemy w kierunku od karczka w dół. Z tylnymi plisami radzimy sobie tak: jedną układamy na krawędzi deski tak, żeby leżała równolegle do jej boku. Podczas prasowania plisy należy ściągać koszulę w dół. Z drugiej strony to samo.

7

 

Przód. Rozkładamy na desce połowę koszuli guzikami do zewnętrznej strony deski.

8

 

Po wyprasowaniu całej koszuli raz jeszcze wracamy do kołnierzyka.

 

 

Zobacz też na Logo24:

Koszule męskie: moda w kratkę

Koszule męskie: moda w kratkę, moda męska, koszule męskie, Koszula w kratkę Troll, bawełna. Cena: 129,99 zł

Koszule Emanuel Berg: nowa kolekcja

Koszule Emanuel Berg: nowa kolekcja Sporty Lifestyle. Cena: 299 zł, kolekcje, moda męska, koszule męskie

Akademia stylu: jak nosić krawat

Akademia stylu: jak nosić krawat. Na zdjęciu węzeł windsorski, Akademia stylu: jak nosić krawat, akademia stylu, moda męska, krawat