Zasada do zapamiętania na całe życie: elegancka koszula ma zawsze długie rękawy i tylko do takiej zakładamy krawat! Krótkie rękawy dobrze wyglądaj w "hawajskiej" koszuli założonej (koniecznie na zewnątrz!) do lnianych spodni. Marynarki nie ściągamy w oficjalnych sytuacjach nawet w czasie upałów. Ulgę w gorące dni może przynieść jedynie jakość tkanin: wybieraj cienkie i przewiewne materiały bez sztucznych domieszek.

 

 

Jeśli macie jakieś pytania bądź uwagi dotyczące zasad noszenia oficjalnego stroju, piszcie: logo@agora.pl

 

Tekst: Magdalena Rosłaniec, Małgorzata Szwed-Kasperek

Zdjęcia: Paweł Kiszkiel, Shutterstock (montaż)

 

Zobacz też na Logo24:

 

 

Prasowanie to numer jeden na liście znienawidzonych obowiązków domowych. Nic dziwnego.

Trudno dokładnie uprasować koszulę, zwłaszcza elegancką. Podpowiadamy, jak to robić.

Krok po kroku. Stosując się do naszej instrukcji, unikniesz nerwów.

Oficjalna moda męska to zbiór twardych zasad. Ich znajomość to gwarancja dobrego wyglądu, a nieznajomość - ryzyko obciachu.

Akademia Mody to nasz nowy cykl: tu się dowiesz, co, z czym, jak, gdzie i kiedy nosić. 

 

O sztywnych zasadach dobierania krawata do koszuli zapomnieli już nawet konserwatywni eleganci. Dziś modne są odważne, trudne do zdefiniowania, połączenia wzorów i kolorów.

Liczy się dobry efekt oparty na wyczuciu stylu. Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie przy eksperymentowaniu z modą, skorzystaj z naszego materiału.

Jest dość gorąco, czy mogę sobie pozwolić w pracy na koszulę z krótkim rękawem i krawat? Mam bardzo eleganckie krótkie spodnie, czy mogę je nosić?