Buty nie do zdarcia!

Przez wiele lat w modelu pampa chodzili żołnierze Legii Cudzoziemskiej.

 

Na zdjęciu model baggy z najnowszej kolekcji na sezon jesień-zima 2010.

cena: 349 zł

 

 

Tekst: Magdalena Rosłaniec

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

 

Czytaj też na Logo24

 

 

Jest artystą, który swoje pomysły czerpie z bogactwa natury i kultury. Tworzy kolaże, miesza tradycje Wschodu i Zachodu, funkcjonalność z lekkością poezji. Kenzo Takada - bo o nim mowa - sprowadził do Europy japońskie kimono, a potem je spruł i uszył z niego garnitur. Między innymi.

Co wiemy o Szkotach? Są skąpi - raz. Chodzą w spódnicach - dwa. Grają na dudach - trzy.

Ale mało kto wie, że produkują też najlepsze kurtki świata. Takie, w których mężczyzna wygląda stylowo, nawet gdy za towarzyszy ma tylko strzelbę i psa.

Mowa, oczywiście, o kurtkach marki Barbour.

Pewnemu przedwojennemu tenisiście było za gorąco w koszuli z długim rękawem, dlatego wymyślił koszulkę polo. I tak powstała firma Lacoste.

Zaczęło się od siodeł i uprzęży, które zostały zastąpione przez nesesery oraz torebki, a potem zegarki, stroje haute couture i perfumy. Herm?s należy do najstarszych firm rodzinnych na świecie: dla wielkości i chwały tego imperium luksusu pracuje już szóste pokolenie panów H.

Zastanawialiście się, ile mu zawdzięczacie? Eleganckie sportowe ciuchy. Dżinsy noszone do marynarki. Perfumy uniseks. Bokserki, w których bez obciachu paradujecie przed swoją dziewczyną. Ba, ona sama chętnie je założy. Co za gość z tego Calvina Kleina!

Jeśli sądziliście, że słowo "metroseksualny" zostało wymyślone dla Davida Beckhama - byliście w błędzie. Terminem tym określono styl braci Caten, kanadyjskich projektantów mody, twórców gorącej marki DSquared2.

Giorgio Armani Lifestyle totalny

Wiesz, komu zawdzięczasz eleganckie i niebanalne marynarki pozbawione okładów z watoliny na ramionach i plecach? Wiesz, kto wprowadził na stałe do garniturowego zestawu wąskie, seksowne spodnie? Nie masz pojęcia? To Giorgio Armani!

 

Burberry Burberry, czyli wszystko w kratkę

Burberry to brytyjskość. W trenczach tej firmy żołnierze Korony walczyli pod Verdun. Za symbol dobrego smaku uznaliją angielscy arystokraci. Czapeczki Burberry noszą też brytyjscy dresiarze.

Dokąd może się udać mężczyzna z klasą i kasą, który za jednym zamachem pragnie kupić sobie garnitur od Armaniego wraz ze stosownymi dodatkami, wynająć apartament, zagrać w ruletkę, zrobić zakupy na elegancką kolację (ewentualnie zjeść posiłek na miejscu) i posłuchać arii operowej? Sądzicie, że nie ma takiego miejsca? Otóż jest! To dom towarowy Harrods przy Brompton Road w Londynie.