Powstaje z ozdobnego powiązania dwu lub kilku liter, najczęściej inicjałów. Stosowanie monogramu miało sens w czasach, kiedy dżentelmeni z całej Europy wysyłali swoje ubiory do najlepszych holenderskich praczek. Dziś, haftowanie ozdobnych liter w widocznym miejscu koszuli wydaje się dość pretensjonalne.

Większość firm oferujących usługę szycia koszul na miarę, daje możliwość wykonania monogramu. Jeśli bardzo komuś zależy, zachęcamy do wybrania wzoru możliwie najbardziej dyskretnego (nie rzucającego się w oczy). Szyjąc koszulę na miarę, można na wiele innych sposobów podkreślić indywidualny styl właściciela, np. przez wybór tkaniny, formy mankietów, plis, guzików, rodzaju kołnierzyka (niektóre firmy proponują nawet 60 wzorów) itp. Przypominamy kilka przydatnych adresów, dla zainteresowanych luksusem.

 
www.davinci.pl
www.cafardini.pl
www.kastor.pl
www.koszule.pearl4you.com
www.stolarek.pl
www.emanuelberg.pl

 

 

Zobacz też na Logo24:

  

  ZEGNA Su Misura
Su Misura po włosku znaczy "na miarę". W salonach Ermenegildo Zegna Su Misura to ekskluzywna usługa szycia na miarę garniturów, galanterii skórzanej, marynarek, spodni, płaszczy, koszul, krawatów, butów i pasków. Włoski dom mody znany jest z najwyższych standardów jakości, swoją usługą gwarantuje idealny rozmiar i realizacje wszelkich potrzeb klienta w kilka tygodni.
Corsinelli to włoska marka stworzona przez Stefano Corsinelli z myślą o mężczyznach, poszukujących najwyższej jakości i perfekcjonizmu w eleganckiej modzie. Specjalnością firmy jest szycie miarowe połączone z usługą stylisty, odpowiedzialnego m.in. za indywidualnym dobór fasonu, koloru i wykończenia garnituru.

Koszula szyta na miarę

Ceny koszul szytych na miarę nie mrożą już krwi w żyłach, a zyskać można wiele: produkt stworzony specjalnie z myślą o twoich potrzebach, sylwetce, guście, gwarancja wysokiej jakości, dobry krój, staranne wykończenie, a przez to nienaganny wizerunek.