Producenci prześcigają się w wymyślaniu rozwiązań, dzięki którym twoje stopy - bez względu na warunki - będą czuły się komfortowo.

 

1. The North Face Compression Run

Cena: 79 zł

Skarpetki z "kompresyjnym" wspomaganiem. Uciskowy system zmniejsza zmęczenie małych mięśni stóp i dolnych partii nóg, rośnie za to wydolność i regeneracja. Przed rozwojem bakterii chroni wykończenie Sanitized.

 

2. X-Socks Biking Silver

Cena: 79 zł

Srebro kontra brzydkie zapachy. Za walkę z nimi odpowiada system Sinofit. Cząsteczki srebra pod wpływem temperatury uwalniają się, ograniczając rozmnażanie bakterii i grzybów. Ryzyko otarć i urazów stóp zmniejszają specjalne wzmocnienia w miejscach najbardziej narażonych na kontuzje.

 

3. CEP Recovery

Cena: 189 zł

Kompresyjna odnowa biologiczna stóp. Stosowane pomiędzy treningami lub zawodami, wspomagają proces regeneracji. Odpowiedni ucisk przyśpiesza przemianę materii, poprawia krążenie, usuwa obrzmienie i poczucie ciężkości łydek. Dla aktywnych sportowo, ale też odbywających dalekie podróże oraz dla prowadzących stojący tryb życia.

 

4. Injinji

Outdoor - 69,99 zł

Performance - 54,99 zł

Rękawiczki na nogi. Skarpety z palcami zapewniają maksymalnie naturalną postawę i zachowanie stóp. Brak szwów równa się brak otarć. Idealnie pasują do butów fivefingers, bez większych problemów można je także nosić z japonkami.

 

skarpety

 

 

 

Jak w przypadku innych ciuchów, sportowcom nie polecamy skarpetek z czystej bawełny, która łatwo nasiąka wilgocią z pocącej się stopy i sprzyja powstawaniu obtarć oraz rozwojowi grzybicy.

 

 

 

 

 

5. Icebreaker GT Run Lite Mini

Cena: 69 zł

Dzięki wełnie merynosów nie tylko szybko schną, ale przede wszystkim są odporne na brzydkie zapachy. To błogosławieństwo dla wszystkich, którym zdarza się zapomnieć o praniu. W icebreakerach długo możesz omijać pralkę szerokim łukiem.

 

6. Lorpen Tep

Cena: 170 zł

Na trudne wyprawy z suchymi stopami. Podwójna (piszczele), a miejscami nawet potrójna (pięty, kostki, podeszwa) warstwa dzianiny Polartec Power Stretch gwarantuje, że skarpetki schną dwa razy szybciej niż ich wełniane odpowiedniki.

 

7. Bridgedale Bamboo

Bamboo Hiker - 61,90 zł

Bamboo Crew - 61,90 zł

Bamboo Lo - 53,90 zł

Połączenie natury i technologii, czyli pochodzącej z bambusa wiskozy i materiału Coolmax. Bambus zapewnia ochronę przed bakteriami i brzydkimi zapachami, a nowoczesne włókna sprawiają, że stopy pozostają suche nawet podczas dużego wysiłku.

 

Wybór i opracowanie: Marcin Kozera

Zdjęcia: Łukasz Falkowski (montaż)

 

Czytaj też na Logo24

Onitsuka Tiger na polskim rynku

Onitsuka Tiger to japońska marka zaawansowanego technologicznie obuwia sportowego do piłki nożnej, tenisa, golfa, zapasów i wielu innych dyscyplin sportowych.

Gadżety dla biegaczy

Abebe Bikila udowodnił, że do zdobycia olimpijskiego złota w maratonie nie potrzeba nawet butów. Jeśli jednak nie jesteś niesamowitym Etiopczykiem, przydadzą ci się i buty, i ciekawe dodatki.

10 najlepszych stron w sieci - moda męska

Moda długo stroniła od internetu, traktując go jako miejsce zbyt egalitarne, żeby nie powiedzieć - pospolite.