Michał Bonikowski, design, projektant

Nazywam się Michał Bonikowski, jestem projektantem wzornictwa przemysłowego i chciałbym was zaprosić do wspólnej zabawy. Pobawmy się w wizjonerów - wy zaproponujcie przedmioty, które chcielibyście zobaczyć, a ja je zaprojektuję.

skuter, mini, design

Zacznijcie od rozejrzenia się wokół siebie - od biurka, przy którym siedzicie, waszego pokoju, najbliższej okolicy. Szukajcie przedmiotów, które mogłyby wyglądać inaczej, bardziej atrakcyjnie, ładniej. Pomyślcie o tym, co może być nam niezbędne do życia za 10 lat, lub o tym, co może być tylko miłym do niego dodatkiem.

Pomysły wysyłajcie mailem na adres futurologo@agora.pl. Wspólnie z redakcją ?Logo? wybierzemy te, które zostaną przeze mnie zrealizowane, a następnie zaprezentowane na łamach miesięcznika.

Na początek przedstawiam wam skuter wodny inspirowany marką Mini. Jakiś czas temu natknąłem się na nowe lśniące mini countryman, które ciągnęło za sobą skuter wodny, tak pasujący stylistycznie do auta, jak pięść do nosa. Od razu wyobraziłem sobie, jak mógłby wyglądać taki skuter, gdyby sprzedawany był w pakiecie razem z samochodem. Kupujemy telefony, które pasują do naszych laptopów, mieszkania, które pasują do naszego stylu życia - w tym wypadku fajnie byłoby móc kupić skuter, który pasowałby do naszego samochodu, choć niekoniecznie do naszej polskiej Riwiery.

 

skuter, mini, design

 

skuter, mini, design

Moja wizja nawiązuje do tego, co Mini już zaprezentowało - skutera drogowego. Też byłby zasilany byłby silnikiem elektrycznym i ładowany z gniazdka. Oldskulowa kolorystyka nawiązuje do historii marki i wpisuje się w nasze wyobrażenia na jej temat. Skoro jesteśmy już tak konsekwentni w dobieraniu otaczających nas przedmiotów, nasz skuter dodatkowo ma pod siedzeniem skuter morski - małą turbinę ładowaną indukcyjnie, dzięki której z równą klasą jak po wodzie możemy popływać pod jej powierzchnią. Całość stanowi klasyczne nawiązanie do przeszłości, będąc jednocześnie gadżetem XXI w.

 

Czytaj też na Logo24:

Rowerek do ćwiczeń jak Ferrari

Rowerek do ćwiczeń jak Ferrari

Coś dla miłośników sportowego trybu życia i szybkich samochodów - stacjonarne rowery projektowane przez legendarne biuro designerskie.

Bang & Olufsen jest trochę jak luksusowy Jaguar. Są wprawdzie tańsze samochody, które jeżdżą tak samo dobrze, ale o ileż przyjemniej siedzi się właśnie w Jaguarze!

Elegancki skandalista

Zastanawialiście się, ile mu zawdzięczacie? Eleganckie sportowe ciuchy. Dżinsy noszone do marynarki. Perfumy uniseks. Bokserki, w których bez obciachu paradujecie przed swoją dziewczyną. Ba, ona sama chętnie je założy. Co za gość z tego Calvina Kleina!

Nie wszyscy bogacze chcą jeździć znanymi supersamochodami. Niektórzy producenci są więc tak dyskretni, że o ich autach nic nie wiadomo, a kupujący je wybrańcy muszą polegać na famie krążącej w hermetycznym środowisku koneserów egzotycznych marek. Przeciętny kierowca nie wie o nich nic.