Zgromadzeni goście mogli obejrzeć SpaceShip Two, na którego pokładzie w przyszłym roku sześciu turystów i dwóch członków załogi odbędzie dziewiczy lot tego typu. Pasażerowie będą podziwiać widok matki Ziemi przez 2,5 godz., z czego przez całe 5 min w stanie nieważkości. Na dzień dobry bilety zarezerwowało (aż?) 330 osób, wpłacając łącznie kilkadziesiąt milionów dolarów.

 

Cena: 200 tys. dol. (bilet)

 

Opracowanie: ŁK, MRS

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

Zobacz też na Logo24:

technologie, gadżety 

Wojny dronów
Roboty bojowe to nowoczesne i skuteczne narzędzia walki zbrojnej. Amerykańskie bezzałogowe, zdalnie sterowane samoloty regularnie atakują cele w Pakistanie i Afganistanie. Predator wspierał żołnierzy w akcji, podczas której zginął polski kapitan. Gdyby nie maszyna, straty mogły być znacznie poważniejsze.
Aerożel dla każdego

Aerożel dla każdego

Wykorzystywany jest do budowy statków kosmicznych oraz jako warstwa izolacyjna w skafandrach kosmonautów, a za jego pomocą w ramach projektu NASA Stardust wyłapywano pył kosmiczny z warkocza komety Wild 2. 

Superteoria superwszystkiego: Pięć spiskowych teorii w Gwiezdnych Wojnach

Superteoria superwszystkiego: Pięć spiskowych teorii w Gwiezdnych Wojnach

Gwiezdne Wojny widział każdy, a przynajmniej każdy powinien. To przebogate uniwersum...Nikomu nie przyszłoby to do głowy po obejrzeniu oryginalnych epizodów Gwiezdnych Wojen (IV-VI), ale nowe epizody (I-III), każą zastanowić się...

Boeing kontra Airbus, czyli III Światowa Wojna Powietrzna
To jedna z tych branżowych rywalizacji, które potrafią rozpalić do białości nawet zwykłego szaraka - jak wojna MacOS z Windowsami, Canona z Nikonem czy Nike'a z Adidasem.