Nikon D4 ma 16-megapikselową matrycę pozwalającą robić zdjęcia w zakresie czułości od 10 do 12 800 ISO, z możliwością rozszerzenia do 204 800! Jak przystało na współczesną lustrzankę, aparat kręci filmy Full HD z prędkością do 30 kl./s.

Nikon zdecydował się też po raz pierwszy użyć kart nowego formatu QXD (grubsze od SD, mniejsze od CF). Po co? Tego akurat za bardzo nie wiadomo.

 

Cena: 6000 dol. (korpus)

 

Opracowanie: Łukasz Figielski, Maciek Sikorski

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

Zobacz też na Logo24:

Nikon AF-S TC-20E III

 

Nikon AF-S TC-20E III

Telekonwerter to akcesorium umieszczane między korpusem a obiektywem w celu zwielokrotnienia długości ogniskowej. Ten Nikon zamieni twoją dwusetkę w czterechsetkę.

Małe aparaty z dużym obiektywem

Niewymienny obiektyw w aparacie cyfrowym może być jego największym ograniczeniem. Chyba że ma kilkunastokrotny zoom i oferuje powiększenie porównywalne z ogromnymi obiektywami, z jakimi widzisz fotoreporterów na stadionach. Dla was przetestowaliśmy dziewięć takich modeli aparatów cyfrowych.

 

Ultra zoomy czyli długa lufa dla każdego

Test 10 cyfrówek

 

Aparaty cyfrowe: statyw dla każdego

Statyw dla profesjonalisty jest właściwie koniecznością, dla amatora - bardzo przydatnym dodatkiem. Oto przegląd statywów na rózne okazje. Niezależnie jaki masz aparat cyfrowy, znajdziesz tu statyw dla siebie.