Apple nie pokazało jeszcze wyczekiwanego iPhone'a 5 (pewnie zrobi to jesienią), ale i tak poszalało. Są nowe Macbooki Air oraz drogi (w wersji wypaśnej... 18 tys. zł) Pro - z ekranem Retina, jest update OS-u komputerowego (Mountain Lion) oraz mobilnego (szósteczka) - z mapami TomToma, nie Google'a.

Google w rewanżu wypuścił swoją przeglądarkę Chrome na iOS-a, natychmiast wskakując na czoło darmowych aplikacji w iTunesie.

Bitwy na technologicznych wysokościach, tablet, smartfon, apple, samsung, Nexus 7 (tablet): 200 dol

Zaskoczył czterordzeniowym tabletem Nexus 7 (po nazwie wiadomo, ile cali ma przekątna ekranu; waga to zaledwie 340 g), z którego niską ceną może konkurować tylko Amazon Kindle Fire, działającym już na Androidzie 4.1 (sexy Jelly Bean ze sprawnym wyszukiwaniem głosowym i usługami Google Now).

Bitwy na technologicznych wysokościach, tablet, smartfon, apple, samsung,

Na tej wersji systemu pracuje też zrobiony z Samsungiem niedrogi - a wypaśny - telefon Galaxy Nexus  (Apple'owi telefon się nie podoba, założył sprawę o naruszenie patentów, walczy o zakaz sprzedaży urządzenia w USA).

Bitwy na technologicznych wysokościach, tablet, smartfon, apple, samsung, Nexus Q (media player): 300 dol

Wujek Gugiel zaprezentował też obsługiwaną przez komórkę czy tablet (Wi-Fi, BT, NFC) kuleczkę Nexus Q. To media player i amplituner, pośredniczący w odtwarzaniu audio i wideo z chmury oraz Google'owskich serwisów internetowych na telewizorze lub zestawie hi-fi. No i szykuje magiczne okulary Google Glass.

Bitwy na technologicznych wysokościach, tablet, smartfon, apple, samsung, tablet Surface

Wreszcie Microsoft. Ci zaskoczyli ładnym 10,6-calowym tabletem Surface , ze sprytną dotykową klawiaturo-podstawko-ochronką, który pojawi się w dwóch odsłonach, m.in. pracującej już na Windows 8 (ceny jeszcze nieznane).

Bitwy na technologicznych wysokościach, tablet, smartfon, apple, samsung, Windows 8

Pojawi się także ósma odsłona systemu mobilnego , który trafi tylko na nowe urządzenia. Wsparcie procesorów czterordzeniowych i kart pamięci, obsługa NFC i płatności; wszystkie telefony dostaną też nokiową nawigację prowadzącą w trybie offline. Użytkownicy WP 7.5 będą musieli zadowolić się aktualizacją do 7.8 z odmienionym ekranem głównym.

 

 

Zobacz też na Logo24:

Dane i aplikacje w chmurach

aplikacja, komputery, Dane i aplikacje w chmurach

Komputery: pochmurna przyszłość

Komputery: pochmurna przyszłość, aplikacja, komputery

Test gadżeciarskich odkurzaczy

Test gadżeciarskich odkurzaczy, testy, gadżety, iRobot, Roomba, Neato