Jeśli zdarzyło ci się przekonać o tym na własnej skórze (i portfelu), wiesz, jak to boli. Sizery, czyli metalowe stojaki sprawdzające wymiary bagażu podręcznego, nie znają litości. Nieważne, czy wystają tylko kółka, nieważne, że brakuje tylko centymetra. Nie wchodzi - nie wejdziesz z taką walizką jako bagażem podręcznym na pokład. A że każda linia ma swoje wymiary, można się pogubić. Sprawdziliśmy wszystkie prezentowane na zdjęciach walizki, wkładając je do odpowiednich sizerów. Każda spełnia kryteria LOT-u (55 cm x 40 cm x 23 cm), większość mieści się w normach Ryanaira (55 cm x 40 cm x 20 cm) i Wizzaira (42 cm x 32 cm x 25 cm). Te, które się nie zmieściły, odpowiednio oznaczyliśmy.

Sizery Ryana i Wizzafot. Łukasz Falkowski, Andrzej Krasowski

 

Dobrze znać kilka trików stosowanych przy pakowaniu walizki. Dzięki nim więcej zmieścisz i, co ważniejsze, spakujesz się szybko, sprawnie i bez nerwów. Poza tym rozpakowane ubrania - nawet marynarka - będą się nadawały do noszenia bez prasowania. Złożoną koszulę zapakuj w specjalny izolacyjny woreczek (kupisz go w internecie albo w sklepach z bagażem). Laptop i tablet powinny się znaleźć na wierzchu jednej z połówek walizki, tak by po zamknięciu sprzęt znajdował się w środku bagażu. Na dno walizki włóż ciężkie rzeczy, np. kosmetyki czy buty (warto je włożyć do oddzielnego woreczka). Do butów możesz włożyć skarpety - wykorzystasz wolną przestrzeń, a przy okazji zabezpieczysz buty przed odkształceniem.

 

Kabinówka idealnie spakowana fot. Łukasz Falkowski, Andrzej Krasowski

Zdjęcie BUBULE Walizki twarde komplet 3 sztuki Origami PCL004K Zdjęcie David Jones Walizki na 4 kółkach So British komplet Zdjęcie Redmond Walizki na kółkach 225 komplet
BUBULE Walizki twarde kompl... David Jones Walizki na 4 kó... Redmond Walizki na kółkach ...
Sprawdź ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info