Projektanci z firmy Sony Ericsson postanowili stworzyć telefon, który spełni oczekiwania miłośników aktywnego wypoczynku i jednocześnie nie uderzy ich boleśnie po kieszeni. Jakie cechy powinien spełniać? Przede wszystkim musi robić dobre zdjęcia i obsługiwać GPS.

Z fotografowaniem C702i radzi sobie nieźle - ma wszystkie najlepsze cechy linii Cyber-shot, czyli telefonów przystosowanych specjalnie do robienia zdjęć. Mamy tu więc matrycę 3,2 MP, lampę błyskową oraz funkcję autofocus. Interesująca jest opcja wykrywania twarzy - dzięki niej aparat automatycznie dostosuje ostrość tak, by to fotografowana osoba wyszła najwyraźniej. Jeśli zdjęcie się nie uda, możesz poprawić je za pomocą prostego programu do edycji obrazu. C702i pozwala także na nagrywanie sekwencji wideo.

 

C702i

 

Na "wędrowny tryb pracy" nowego Sony Ericssona wskazuje także jego obudowa, która jest odporna na zachlapania i kurz. Wykonano ją w części z gumy, dzięki czemu komórka nie powinna wyślizgnąć się z ręki nawet podczas deszczu. Do elementów telefonu otaczających wyświetlacz i aparat fotograficzny wykorzystano natomiast metal, by chronić delikatne części w stytuacji gdy guma antypoślizgowa jednak się nie sprawdzi. Warto też zwrócić uwagę na przycisk do robienia zdjęć, który został ulokowany wygodnie, czyli na wysokości kciuka. Niby nic szczególnego, a jednak za nisko umiejscowiony przycisk (jak np. w świetnym Samsungu SGH G800) potrafi zepsuć frajdę z cykania fotek.

Jeśli lubisz wypuszczać się w dzikie okolice, z pewnością docenisz wbudowany moduł GPS. W połączeniu z aplikacją GoogleMaps w krytycznej sytuacji wskaże najlepszą drogę do celu i nie pozwoli ci się zgubić. Warto zaznaczyć, że dzięki funkcji Geo Tagging aparat automatycznie dodaje do zdjęć informację, gdzie zostały wykonane.

Poza tymi wszystkimi atrakcjami opcjami C702i jest po prostu nowoczesnym telefonem. Obsługuje m.in. HSDPA i pozwala na transmisję Bluetooth, jednak - nie wiedzieć czemu - brak w nim modułu Wi-Fi. Szkoda. Jest natomiast bardzo dobra bateria pozwalająca na siedem godzin rozmowy bez ładowania, oraz przyzwoitej wielkości pamięć wewnętrzna, którą można rozszerzać dzięki kartom pamięci. To całkiem nieźle, jak na telefon za ok. 1000 zł.

 

 

C702i

 

 

  Producent: Sony Ericsson

Model: C702i

Cena: ok. 1000 zł

 

Wymiary: 106x48x16 mm

Waga: 105 g

Wyświetlacz zewnętrzny: 2,2c ala TFT, 240x320, 262k kolorów

Wyświetlacz wewnętrzny: brak

Łączność : GSM (850/900/1800/1900), GPRS, EDGE, HSDPA, UMTS, WAP 2.0, Bluetooth, IrDA

Pamięć wbudowana: 150 MB

Pamięć zewnętrzna: Memory Stick Micro (do 4 GB)

Aparat: 3,2 MP, autofocus, flash, cyfrowy zoom x2, system rozpoznawania twarzy

Czas czuwania: 300 godz.

Czas rozmów: 7 godz.

Dodatki: USB, Bluetooth, odtwarzacz audio-wideo, e-mail, GPS, GoogleMaps

 

Plusy

 

mocny aparat foto

GPS

 

Minusy

 

brak Wi-Fi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tekst | piotr kubiński

 

Zobacz także:

Które telefony warto kupować?