Cudem uratowany z galery niewolników, trafiasz na egzotyczną wyspę Tortage. Czeka tam na ciebie mnóstwo niebezpieczeństw, skarbów, krwiożerczych bestii, politycznych kunktatorów i tobie podobnych... zabijaków. "Age of Conan: Hyborian Adventures" jest czymś więcej niż zwykłą grą fabularną. To Massive Multiplayer Online, czyli zabawa, w której jednocześnie uczestniczą tysiące osób połączonych przez sieć.

 

Age of Conan

 

"Age of Conan..." wyróżnia wyjątkowy świat, w którym rozgrywa się akcja. Bez trudu rozpoznasz w nim realia książek Roberta E. Howarda czy filmów ze Schwarzeneggerem w roli głównej. Pewnie się domyślasz, co to oznacza: bezwzględną walkę o przetrwanie i o władzę, brutalne pojedynki, namiętności i zdrady. Nie, to nie jest gra dla młodych ludzi.

 

Age of Conan

 

Na tle konkurencji dobrze prezentuje się także pod względem grafiki. Postaci poruszają się płynnie i wyglądają bardzo realistycznie, a rozciągające się po horyzont krajobrazy zostały dopracowane z równą pieczołowitością co najbliższe otoczenie. W połączeniu z efektowną grą świateł, którą docenimy zarówno podczas zachodu wirtualnego słońca, jak i w trakcie rzucania czarów, otrzymujemy jednej z najładniejszych produktów MMO.

 

Age of Conan

 

Niestety, jak uczy klasyka polskiego filmu, nie ma róży bez ognia. Zanim gra została przetłumaczona i trafiła na nasz rynek, można było zakupić wersję oryginalną, której największą wadą było to, że została wydana za szybko. Nie uniknięto większych i mniejszych błędów (jak choćby ustanowienie zbyt wyraźnej przewagi jednych klas postaci nad innymi), za co twórcom nieźle dostało się od graczy. Pozostaje nadzieja, że w polskiej edycji najbardziej rażące usterki będą usunięte. Trzeba także wiedzieć, że konieczne jest opłacanie comiesięcznego abonamentu, ale to niedogodność dotycząca większości gier MMO. Dzięki tym pieniądzom twórcy administrują światem i pozbywają się kłopotów technicznych.

 

Age of Conan

 

Zwróć uwagę na "Age of Conan: Hyborian Adventures", nawet jeśli nie jesteś doświadczonym graczem. To jedna z nielicznych MMO, która zapewnia naprawdę proste wprowadzenie do świata przedstawionego (producenci twierdzą, że było to dla nich priorytetem) i nie wymaga, żebyś poświęcał jej kilkadziesiąt godzin w tygodniu, by osiągnąć dobre wyniki. Gra w polskiej wersji językowej kosztuje 129 zł. Już wiadomo, że cena miesięcznego abonamentu wynosić będzie 29,90 zł, czyli mniej niż w pozostałych krajach Europy.

 

Age of Conan Age of Conan

 

Teraz i ty będziesz mógł dołączyć do ponad miliona osób, które w ciągu trzech tygodni od premiery rozpoczęły wirtualną przygodę ze światem rozsławionym w latach 80. przez filmy z Arnoldem Schwarzeneggerem. Spośród MMO większy sukces odniósł dotychczas jedynie "World of Warcraft"! Uważasz, że wyrosłeś już z takich zabaw? To wróć do przeszłości. Przeciętna wieku gracza wynosi 29 lat.

 

Age of Conan: Hyborian Adventures

 

Polski dystrybutor: CD Projekt

Premiera: styczeń 2009

Wymagania: Windows XP/ Windows Vista

Grafika: GeForce 6600 128MB, obsługująca shader model 2.0

RAM: 1GB

Procesor: 3 GHz Pentium 4

Rozdzielczość: 1024x768

 

Age of Conan


Polska wersja na bogato

 

Polski wydawca zaangażował blisko 50 aktorów. O tym, z jak poważną produkcją mamy do czynienia, świadczy także ilość wszystkich przetłumaczonych słów - 1,3 miliona.

 

Tekst: Piotr Kubiński

Zdjęcia: materiały promocyjne

 

Czytaj w Znam.to: Black Sheath, Ninja Sword - dla fanów legendarnych Ninja!