Jeśli kluczem do popularności gry jest wyrazisty główny bohater, to "Kroniki Riddicka: Assault on Dark Athena" mają sukces w kieszeni. Tytułowemu Riddickowi - postaci znanej także z filmu - głosu i ciała (dzięki technice motion capture) udzielił Vin Diesel, łysol z czterech części "Szybkich i wściekłych". Często zatrudnianie do gier gwiazd ekranu stanowi kosztowny chwyt marketingowy, przykrywający niedostatki produktu. Tym razem jest inaczej. Nawet chropowato dudniący głos aktora pasuje tu doskonale!

 

 

Jednak nie samym dźwiękiem gracz żyje. Nowe "Kroniki..." to przede wszystkim uczta dla oczu. Oprawa graficzna, utrzymana na poziomie High Definition, wprawia w osłupienie - miałem wrażenie, że oglądam interaktywny film z żywymi aktorami.

 

 

A aktorów (czy raczej statystów do ubijania) jest tu wielu. Twoim głównym zadaniem jest przedarcie się przez stację kosmiczną pełną naiwniaków, którzy mieli pecha, bo weszli w drogę Riddickowi, prawdziwej maszynie do zabijania. Zgoda, nie brzmi to zbyt finezyjnie. Prostotę fabuły rekompensują jednak doskonałe animacje i efekty specjalne, zwłaszcza gdy możemy oglądać bohatera eliminującego przeciwników w walce wręcz.

 

 

"Kroniki Riddicka" nie są niczym więcej niż efektownym fajerwerkiem. Czy to wada? Nie! Jeśli idziesz do kina na film akcji, nie oczekujesz przecież eksperymentów Lyncha ani psychodramy Bergmana, tylko mocnej, niewymagającej refleksji rozrywki. Lubisz filmy z Vinem Dieselem? Sięgaj po tę grę!        

 

"Kroniki Riddicka: Assault on Dark Athena"

 

Producent: Starbreeze AB

Dystrybutor w Polsce: CD Projekt

 

Cena: 119,90 zł (PC), 279,90 zł (Xbox 360, PS3)

 

 

 

 

Plusy

 

+ wyjątkowa oprawa graficzna

 

+ głos Vina Diesela

 

+ efektowna walka wręcz

    

Minusy

 

- zdecydowanie za krótka

 

- duże wymagania PC

 

 

  

 

 

Jeśli nie "Kroniki Riddicka", to co?

 

  

"Dead Space"

 

Znów statek kosmiczny, tylko mroczniej i straszniej. Dla ludzi o nerwach ze stali.

 

Cena: 209,90 zł (PS3, Xbox 360)

 

  

"The Wheelman"

 

Inna gra z Vinem Dieselem, tym razem w roli szofera mafii.

 

Cena: 119,90 zł (PC), 219,99 zł (Xbox 360), 239,99 zł (PS3)

 

  

"F.E.A.R. 2: Project Origin"

 

Strzelanka w klimacie japońskich filmów grozy.

 

Cena: 129,90 zł (PC), 279,90 zł (PS3, Xbox 360)

 

 

Tekst: Piotr Kubiński

Zdjęcia: materiały promocyjne

 

 

Czytaj też na Logo24: