Teraz główny inwestor - megakorporacja Virgin pod wodzą Richarda Bransona - będzie mógł wreszcie odzyskać 300 mln dol. wyłożone na interes. Za bilet na rejs ku orbicie pobiera 200 tys. dol. opłaty. Choć wciąż trwają loty testowe (dotychczas odbyło się sześć), zapisy już rozpoczęto!

 

 

Pierwszy krok to zarejestrowanie się na stronie virgingalactic.          

 

 

FIG

Zdjęcia: Shutterstock, materiały promocyjne

 

Zobacz też na Logo24:

 

 
  Biały rycerz zabierze cię w kosmos

Ekscentryczny miliarder Richard Branson zaprezentował samolot, który zacznie erę kosmicznej turystyki.  

 
 

Klasa superbiznes - Gulfstream 

Duży dom, limuzyna, jacht i kolekcja złotych zegarków to już banalne insygnia zamożności. Prawdziwi krezusi kupują sobie prywatny odrzutowiec, najchętniej legendarnego gulfstreama.
    Odyseja ślubna 2011

Planujesz oryginalne wesele "na bogato"? Już w 2011 r. za 2,2 mln dol będziesz mógł polecieć na wysokość 100 km. Powrócisz z żoną po godzinie. 

    Ogłaszam was mężem i żoną... odbiór
W czasach kryzysu linie lotnicze ledwo dyszą i chwytają się każdego sposobu na zarobienie choć kilku groszy. Ryanair rozważał wprowadzenie opłat za korzystanie z toalety i obciążanie specjalnym podatkiem tłuściochów, easyJet zastanawia się zaś nad udzielaniem pasażerom... ślubów na pokładzie samolotów. 
airsafe    Z kim i czym latać
Samolot to najbezpieczniejszy środek transportu. Choć to oczywistość, wiele osób cierpi na irracjonalny lęk przed lataniem. Lęk, który można pokonać (lub choćby ograniczyć), wybierając bezpieczne linie lotnicze i najmniej usterkowe samoloty.
eos    EOS znaczy tylko biznes
Linie lotnicze narzekają, że dopłacają do pasażerów klasy ekonomicznej, a zyski (o ile takowe są) pochodzą wyłącznie ze sprzedaży miejsc w klasie biznes. Jeśli tak, to może warto oferować wyłącznie tę ostatnią? Coś w tym musi być, skoro powstają kolejne "all business class airlines". Jedną z nich jest Eos Airlines. Boeingi 757, standardowo mieszczące ponad 200 pasażerów, w przypadku tej linii mają jedynie 48 miejsc. Ale za to jakich 
JetBlue wprowadza opłaty za podusię i kocyk    7 dolców za poduchę i kocyk
Linie JetBlue wypowiedziały wojnę kryzysowi w lotnictwie i będą walczyć ze spadkiem dochodów. Dodajmy, że jest to wojna na poduszki.