Sprawdziliśmy najnowsze wynalazki wiodących firm na rynku: Philipsa i Logitecha. Konfiguracja wszystkich sprzętów w pokoju zajmowała dobrze ponad godzinę i nie zawsze przebiegała bez problemów, zwłaszcza w przypadku staroci. Bazy danych są jednak bogate, a obsługi mniej markowej elektroniki możemy pilota nauczyć, kierując nań sygnał z pilota oryginalnego. Nawet w tanich urządzeniach łatwo ustawimy też makra: zarządzanie kilkoma odbiornikami za pomocą jednego przycisku. Ciężko o wygodniejsze sterowanie kinem domowym. Postaw na superpilota, a do końca swoich dni nie będziesz musiał wstawać z fotela.    

 

 

1. Philips Prestigo SRT9320

 

Cena: 750 zł

Liczba obsługiwanych urządzeń: 20

Metoda konfiguracji: manualna (bez wprowadzania kodów), podczerwień

Ekran: 2,8 cala, dotykowy

Aktualizacje online: tak

Inne: umożliwia ustawienie kanałów telewizyjnych w formie ikonek (zna programy polskie); 300 tys. urządzeń w pamięci pilota!

 

Test "LOGO": Działa sprawnie i szybko. Znał każde z nowych urządzeń (telewizor Samsung, dekoder telewizji satelitarnej Philips, laptop HP, projektor Epson), a także starszą nagrywarkę DVD (Panasonic). Obsługi wiekowej wieży Onkyo nauczył się z oryginalnego pilota. Niestety, nie udało nam się opanować dopasowywania ikon kanałów TV w dekoderze. Kwestia cierpliwości?

 

 

2. Logitech Harmony 1100

 

Cena: 2000 zł

Liczba obsługiwanych urządzeń: 15

Metoda konfiguracji: online, podczerwień

Ekran: 3,5 cala, dotykowy

Aktualizacje online: tak

Inne: współpraca ze wzmacniającym sygnał odbiornikiem fal RF; 225 tys. urządzeń w bazie internetowej, intrygująca forma, nagrodzony na ostatnich targach CES; skandalicznie drogi!

 

Test "LOGO": Przyciskami obsłużymy tu tylko podstawowe funkcje urządzeń. Do reszty posłuży ekran dotykowy. Największy minus to czas konfiguracji: najpierw instalujemy na komputerze (bez którego się nie obejdziemy) oprogramowanie, potem dochodzi czas wyszukania każdego z urządzeń, a na końcu - ich zapisywanie w pamięci pilota. Na szczęście baza jest bogata i z samym procesem nie ma większych problemów. Konsultanci oferują pomoc online.

 

 

3. Logitech Harmony One

 

Cena: 530 zł

Liczba obsługiwanych urządzeń: 15

Metoda konfiguracji: online, podczerwień

Ekran: 2,2 cala, dotykowy

Aktualizacje online: tak

Inne: 225 tys. urządzeń w bazie internetowej; nagrodzony na targach CES 2008

 

Test "LOGO": Jeśli chodzi o konfigurację i zdolności, One to odpowiednik 1100. Jest znacznie tańszy i spodoba się osobom, które od ekranu wolą "twarde" klawisze.

 

 

  

Sony RM-VL610T

 

Cena: 220 zł

 

Liczba obsługiwanych urządzeń: 8

 

Metoda konfiguracji: podczerwień lub manualna (kody)

 

Ekran: brak

 

Aktualizacje online: nie

 

Inne: nakładki w trzech kolorach

  

Kameleon 5 v3

 

Cena: 40 funtów

 

Liczba obsługiwanych urządzeń: 10

 

Metoda konfiguracji: manualna (kody)

 

Ekran: monochromatyczny, dotykowy

 

Aktualizacje online: tak

 

Inne: wykończenie w aluminium, kosmiczny design

  

Emtec H510 ICON

 

Cena: 315 zł

 

Liczba obsługiwanych urządzeń: 10

 

Metoda konfiguracji: podczerwień lub manualna (kody)

 

Ekran: kolorowy, niedotykowy

 

Aktualizacje online: nie

 

Inne: ikony kanałów TV

 

 

Tekst: Łukasz Figielski

 

Czytaj w Znam.to: Solidny, drewniany zestaw głośników na każdą kieszeń

Zobacz też na Logo24:

 

 

Teleszyfry 

Tak jak z oznaczeń na oponie samochodowej można odczytać wiele cennych informacji, tak i literki w nazwie modelu telewizora mają wbrew pozorom jakiś sens.
Zobacz, jak je rozszyfrować.

 

Przesłuchanie bez kabla 

Rynek słuchawek bezprzewodowych rośnie jak na drożdżach. Obok modeli wykorzystujących fale radiowe pojawia się coraz więcej urządzeń, które przesyłają dźwięk cyfrowo przez Bluetooth. Do biegu, gotowi, słuch!

 

Blu-raywolucja 

W ofercie polskich sklepów znajduje się już kilkaset tytułów wydanych na dyskach Blu-ray. Czas zająć się kupnem odtwarzacza. Czym się kierować, by nie płacić za funkcje, których nie wykorzystasz? Pomożemy ci wybrać jeden z kilkudziesięciu sprzętów dostępnych na rynku. Opisujemy wszystkie!

 

Kable niewidki 

Amerykańska firma Flatwire Technologies wpadła na znakomity pomysł i wyprodukowała płaskie kable. Są tak cienkie, że przyklejone do ściany i zamalowane stają się niewidozne.  Za pomocą takich kabli można przesyłać sygnał audio lub wideo, produkowane są też płaskie kable zasilające.