Ze wszystkich postaci komiksowych Batman jest chyba tą, która najlepiej nadaje się na bohatera gry wideo. A jednak do tej pory człowiek w masce nietoperza nie miał szczęścia do tych nielicznych tytułów, w których występował (sympatyczną "Lego Batman" trudno uznać za poważną produkcję). Ten stan rzeczy nareszcie się zmienił - za sprawą "Batman: Arkham Asylum".

Wcielamy się, naturalnie, w Bruce'a Wayne'a - człowieka, który jako mroczny mściciel oczyszcza Gotham City z niebezpiecznych psychopatów. Mroczny rycerz, w przeciwieństwie do pozostałych superbohaterów, nie dysponuje nadnaturalnymi zdolnościami, a złoczyńców unieszkodliwia dzięki sprytowi i wynalazkom godnym Bonda.  Szczegółów fabuły nie zdradzę: spodziewajcie się latania z użyciem czarnej peleryny, zagadek detektywistycznych (niestety, o niewygórowanym poziomie trudności) i przede wszystkim - dynamicznych walk wręcz. Przy zadawaniu celnych ciosów nasz bohater się rozkręca. Jeśli podczas pojedynku nie popełni błędu, wykańcza przeciwnika combosem rodem z kina akcji. "Wykańcza" nie znaczy jednak "zabija" - to w końcu Batman!

 

 

Gra świetnie utrzymuje mroczny klimat komiksów i filmów o Batmanie. To widać (na poziomie oprawy graficznej) oraz słychać - w dialogach bohaterów. Wśród aktorów, którzy je prowadzą, jest Mark Hamill. Gość zasłynął nie tylko rolą Luke'a Skywalkera w "Gwiezdnych wojnach", lecz także udzielając głosu Jokerowi w słynnym serialu animowanym o człowieku nietoperzu. Także dzięki niemu "Batman: Arkham Asylum" to zdecydowanie jedna z najciekawszych pozycji w tym roku.               

 

  

"Batman: Arkham Asylum"

 

Producent: Eidos

 

Dystrybutor: Cenega

 

Cena: 99 zł (PC), 219 zł (PS3, Xbox360)

     
Plusy

 

+ mroczny klimat

 

+ aktorzy podkładający głos

 

+ świetny system walki

 

Minusy

 

- zbyt proste zagadki

 

 

 

Inne gry o superbohaterach:

  

  

"Spiderman: The Web of Shadow"

 

Cena: 139,99 zł  (PS2, PSP, NDS), 209,99 zł (Wii, Xbox360), 239,99 zł (PS3)

  

"Transformers: Revenge of the Fallen"

 

Cena: 119,99 zł (PS2), 139,99 zł (PSP), 239,99 zł (PS3, Xbox360)

  

"X-Men Origins: Wolverine"

 

Cena: 119,90 zł (PC), 219,99 zł (Xbox360), 239,99 zł (PS3)

 

 

Tekst: Piotr Kubiński

Zdjęcia: materiały promocyjne

 

Czytaj w Znam.to: Zdecydowanie dla zatwardziałego fana Batmana

Czytaj też na Logo24:

 

 
   

Nie ma jak łom! 

W 2004 roku w magazynie o grach komputerowych "Edge" ukazało się dziwne ogłoszenie. Przedstawiało zdjęcie łomu z podpisem "W przyszłym miesiącu...". Od razu było wiadomo, że chodzi o kontynuację "Half-Life'a"! Oto ranking kultowych rodzajów broni - symboli popularnych gier - autorstwa Wojciecha Orlińskiego, człowieka z żelaznym piórem (na rysunku z żelaznym łomem).

 

Wii dla królowej 

Cieszysz się, że kupiłeś sobie Nintendo Wii? A angielska królowa dostała za darmo. I to złote! Japońska firma postanowiła w ten sposób wypromować nową odsłonę popularnej serii gier "Wii Family" - "Big Family Games".

 
 
 

Kino akcji w twoim wykonaniu 

Po co iść do kina, skoro samemu można zostać głównym bohaterem filmu akcji i własnoręcznie pokierować jego losami?

    10 wspaniałych: od Lary do Larryego

Każda epoka ma swoich bohaterów. Czas poważnie potraktować bohaterów ery cyfrowej, czyli najpopularniejsze postaci z gier wideo.
Oto subiektywny wybór dziesięciu najgłośniejszych