Całość została wykonana z jednego bloku aluminium. Elegancko, bez fajerwerków. Dzięki temu komputer fińskiego producenta jest nie tylko ładny, ale również lekki i odporny na uszkodzenia.

Obudowa skrywa wygodną klawiaturę i spory touchpad. Minimalnie wklęsłe klawisze lekko klikają, a całość nie ugina się pod naporem dłoni. Podobnie jak większość dostępnych na rynku netbooków Booklet 3G został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 10 cali. Jego rozdzielczość to 1280x720 pikseli - więcej niż w przypadku konkurencji (standardem jest 1024x600) i wystarczająco dużo, aby odtwarzać filmy HD (720p). Urządzenie jest lekkie (1250 g) i ma wydajną baterię. Szesnaście ogniw zręcznie ukrytych w środku gwarantuje 12 godz. nieprzerwanej pracy. To nie wszystko. Booklet 3G ma również komplet interfejsów komunikacyjnych, z modemem 3G i odbiornikiem A-GPS włącznie.

Pod maską kryją się procesor (Z530), chipset (Poulsbo US15W) Intela, gigabajt RAM-u oraz 120 GB twardego dysku. Procesor - w przeciwieństwie do powszechnie stosowanego w netbookach N270 - wyposażony jest w technologię umożliwiającą pracę wielowątkową (Hyper-Threading), wspiera także dekodowanie plików wideo (MPEG-4 i VC-1).

W połączeniu z dobrym wyświetlaczem oraz wyjściem HDMI - Booklet stanowi dobre rozwiązanie do obsługi multimediów. Nie zabrakło tu, oczywiście, popularnych wejść (poza ethernetowym) i łączności, kamery z mikrofonem, a nawet akcelerometru, uruchamiającego mechanizm zapobiegający uszkodzeniom twardego dysku w razie upadku netbooka. Całość pracuje pod kontrolą udanego systemu operacyjnego Windows 7.

Niestety, na netbooka przyjdzie nam jeszcze chwilę zaczekać. Na razie trafia na rynki zachodnie. W dodatku będzie sporo kosztował, zapewne ok. 2400 zł. To dużo więcej niż konkurencyjne urządzenia i niemal tyle, co tańsze "pełnoprawne" laptopy.           

 


 

   

Producent: NOKIA

Wyświetlacz: 10 cali, 1280x720 pikseli

Waga: 1250 g

Wymiary: 264x185x19,9 mm

Procesor: Intel Atom Z530, 1,6 GHz

System operacyjny: Windows 7

RAM: 1 GB, DDR2, 533 Mhz

HDD: 120 GB (4200 rpm), SATA, 8 MB cache

Bateria: 16 ogniw, 3840 mAh

Łączność: 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, A-GPS, 3G (HSPA)

Wejścia/wyjścia: HDMI 1.2, 3xUSB 2.0, słuchawkowe, czytnik kart SD, slot SIM

Kamera: 1,3 Mpix

 

 

Tekst: Robert Kamiński

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

  Domowe studio foto

Czy drukarka fotograficzna może zastąpić profesjonalne studio fotograficzne? Okazuje się, że tak! Przetestowaliśmy najlepszy i najnowszy sprzęt czołowych producentów.

  Torby na laptopy

Dawniej trzeba było wybierać: funkcja albo forma. Dziś torby na laptopy, papiery i inne niezbędniki są praktyczne, wygodne i mają oryginalny design.  Zarówno modele casualowe - dla młodych lanserów, jak i eleganckie skórzane teczki - dla poważnych biznesmenów.

  Web cam show
Coraz zgrabniejsze, coraz łatwiejsze i coraz tańsze. Transmitują obraz oraz dźwięk, a instalacja dokonuje się automatycznie. Wraz z rozwojem internetu kamera internetowa stała się podstawowym wyposażeniem komputera. U góry, obok albo i na krawędzi ekranu.
  Internauta zawsze dzwoni sto razy
Z telefonii internetowej korzysta już cały świat. Tu nie ma znaczenia, czy do kolegi z bloku dzwonisz z domu czy z kawiarenki w Hondurasie.