Genialny artysta i wynalazca nie wzniósł swoich maszyn w powietrze. Pierwszy - mocno zmodyfikowany w stosunku do wzoru ze szkicu Leonarda - ornitopter poleciał dopiero w XIX wieku. Teraz za 60 dol. nabędziemy gadżet o kształcie i mechanice zbliżonych do oryginału. Mechakoliber macha skrzydełkami 40 razy na sekundę. Urządzeniem sterujemy jak standardową zabawką tego typu - za pomocą kontrolera z dwoma sterownikami. Czas lotu na jednym ładowaniu to 7 min.

 

(fig)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

 

Człowiek musi sobie czasami polatać

Królem przestworzy możesz zostać już za równowartość bardzo dobrego samochodu. Ultralekki wiatrakowiec kosztuje tylko 50 tys. euro plus VAT.

Smak latania

Po dwugodzinnym locie Cessną z Warszawy do Modlina i z powrotem nie mam pojęcia, jak wygląda pejzaż Mazowsza z lotu ptaka. Wiem za to mniej więcej, jak startować, sterować samolotem i lądować. I najważniejsze - wiem, że już przez całe życie będę myślał o lataniu.

Wojny dronów
Roboty bojowe to nowoczesne i skuteczne narzędzia walki zbrojnej. Amerykańskie bezzałogowe, zdalnie sterowane samoloty regularnie atakują cele w Pakistanie i Afganistanie. Predator wspierał żołnierzy w akcji, podczas której zginął polski kapitan. Gdyby nie maszyna, straty mogły być znacznie poważniejsze.
Klasa superbiznes - Gulfstream
Duży dom, limuzyna, jacht i kolekcja złotych zegarków to już banalne insygnia zamożności. Prawdziwi krezusi kupują sobie prywatny odrzutowiec, najchętniej legendarnego gulfstreama.