Mata do tańczenia

 

Cena: 50-150 zł

Na każdą konsolę znajdziemy gry typu "Dance Dance Revolution", "Dance Party" czy "Dancing Stage".

To sprawdzona w imprezowej praktyce rozrywka polegająca na naciskaniu stopami odpowiednich strzałek w rytm utworów (wizualne komendy pojawiają się na ekranie). Przed zakupem gry warto sprawdzić listę utworów. Większość wersji pierwszego z wymienionych tytułów to skończona sieka dyskotekowa. Jeśli masz dwie maty, możecie tańczyć w parach. Uwaga! Pot i łzy (szczęścia) gwarantowane!

 

 

 

Perkusja , Gitara, Bas, Mikrofon

 

Cena: (gra, perkusja, gitara, mikrofon):500 zł (PS3) , 750 zł (PS2), 950 zł (Xbox, Wii)

 

Przetestowane na wieczorze kawalerskim. Walki o perkusję trwały pół nocy. Do klubów ruszyliśmy tylko z obowiązku... Zestaw do gier z serii "Guitar Hero": "World Tour", "Metallica" i  "Smash Hits", w którego skład wchodzą także mikrofon (patent podobny jak w "SingStarze"), gitara i (opcjonalnie) bas, to zabawa nie tylko dla małych chłopców. Opanowanie stopy perkusji na poziomie wyższym niż najniższy to prawdziwe wyzwanie...

 

 

 

Mikrofon

 

Cena: 100 zł

Cena jest orientacyjna: mikrofony najłatwiej kupić w komplecie z grą "Sing-Star" (PS2, PS3). Dziewięć płyt z tej serii nakręca nam imprezy od dwóch lat. Doskonale rozwiązane mechanizmy punktowania (za trafianie w nuty) i rywalizacji: dwie drużyny do czterech zawodników, kilka różnych "konkurencji", w tym tzw. duety do mety. Dla większej radochy dorzucić możemy kamerkę EyeToy, która przenosi na ekran widok zawodników. Chcesz przekonać dziewczynę do konsoli? Kup "SingStar"! Z mikrofonów skorzystamy też grając w darmową (sic!) pecetową kalkę - "UltraStar". Wii ma własny mikrofon i własne gry.

 

 

 

Kierownica

 

Cena: 15-800 zł

Klasyka. W sklepach znajdziemy przeróżne kierownice na wszystkie konsole, pecety, a nawet macinto-she (na zdjęciu prezentujemy model Driving Force GT firmy Logitech, 380 zł), przeznaczone do rozmaitych gier wyścigowych. Obok kierownicy jest, oczywiście, dźwignia zmiany biegów, a pod nią - pedały. Gadżet działa realistycznie i podryguje, jak mu droga każe! Dla tzw. jaj (bo po nic innego) możemy także kupić nakładkę na wiilota (35 zł).

 

 

 

Rakieta tenisowa

 

Cena: 50 zł (komplet)

Część zestawu nakładek na wiilota firmy Hama. Rzecz absolutnie nieprzydatna - nijak nie wpływa

na mechanikę gry, ale zabawna i dość efektowna. Wymachując rakietą, a nie zwykłym pilotem, poczujesz się naprawdę jak Agassi. Przy grze w duecie uważaj na kolegę. No i na telewizor.

 

 

 

  Opaska na udo

 

Cena: 180 zł

Uwaga, to nie jest cena samej opaski na wiinunchuka (jak widać na zdjęciu, równie dobrze możemy tam umieścić wiilota...), lecz także - a nawet przede wszystkim - gry "EA Sports Active" oraz czerwonej gumy do ćwiczeń. Opaska się przyda, jeśli fitness przed telewizorem traktujemy na serio. Nunchuk włożony do kieszeni spodni wypada i nie jest specjalnie czuły na ruchy nogi.

 

 

 

 

Kij bejsbolowy

 

Cena: 50 zł (komplet)

Drugi składnik wyżej wymienionego wiizestawu (trzecim jest kij do golfa). Firma Hama oferuje także komplety pięcioelementowe. Kij do bejsbola służy do gry w bejsbola, co widać na załączonym obrazku.

 

 

 

Klawiatura

 

Cena: 120 zł

 

Pisanie za pomocą pada - a tym bardziej wiilota - do wygodnych i szybkich nie należy. Nasza Jola trzyma klawiaturę do Wii firmy Logitech. Na rynku znajdziemy też nakładki do padów PS3 (125 zł) i konwertery do podłączenia zwykłej klawiatury (oraz myszki) pecetowej do PS2 (25 zł) czy Xboksa (50 zł). Do PS2 podczepimy też klawiaturę przez USB (100 zł). Takie patenty ucieszą tych, którzy w FPP-sy wolą grać tradycyjnie: wciskając strzałeczki.

 

 

Cena deski z grą "Wii Fit". To najpopularniejszy i najbardziej przydatny sterownik do tej konsoli Nintendo. Dzięki desce możemy - jak Jola - uprawiać jogę pod okiem czujnego wiiinstruktora.

Możemy również biegać, skakać, ważyć się, a także sterować grami typu "We Ski & Snowboard". Potencjalne zastosowania deski (jak również liczby dodatków do niej - maty, torebki...) są niezliczone. Niestety, prasowanie odpada.

Deska

 

Cena: 360 zł

 

 

   Kij do bilarda

 

Cena: 50 zł

Nakładka jak to nakładka - bardziej estetyczno-zabawna niż funkcjonalna. W tym miejscu wspomnieć możemy, że do Wii zakupimy także plastikowe narzędzia kuchenne, wędkę, pistolet, paletkę do pingla, grzechotki, tarcze, miecze i skóropodobne rękawice do boksu.

 

 

 

Pistolet

 

Cena: 50-300 zł

Popularny kontroler do starego Xboksa i PS2, jeszcze z ery telewizorów kineskopowych. Jeśli masz takie zabawki minionej epoki i zdecydujesz się na zakup pistoletu, upewnij się, że będzie kompatybilny z odbiornikiemTV (chodzi o wyrażaną w hercach częstotliwość odświeżania). Masz PS3? Nabądź "Time Crisis 4". Bonusowo otrzymasz pomarańczowe cacko, którym postrzelasz do plazmy czy LCD. Chyba nadchodzi renesans kultowego kontrolera!

 

 

Aha, istnieje, oczywiście, nakładka na wiilota w formie pistoletu.

 

 

 

Dziwne dziwnostki na PC

 

 

Trackir - głowa w ruch! Czujnik na zdjęciu emituje podczerwień i odczytuje położenie twojej głowy dzięki promieniowi odbitemu od czapki ze specjalnym lusterkiem. Idealne do symulatorów lotu.

Cena: 400 zł.

 

 

Golf Launchpad - sterownik dla miłośników golfa.

Cena: 200 dol.

 

 

Neural Impulse Actuator - steruj... myślami, mimiką i ruchami oczu! Ciężkie w konfiguracji. Cena: 400 zł.

 

 

Novint Falcon - trzymadło na specjalny pistolet, odczytujące jego ruchy i zapewniające mocny odrzut. Przebój targów CES 2009. Cena: 200 dol.

 

 

Tekst: Łukasz Figielski

Zdjęcia: Marcin Klaban, archiwum prywatne, materiały prasowe (montaż)

 

Czytaj w Znam.to: Mata do tańczenia

Zobacz też na Logo24:

 

  Windows 7 - system przewietrzony

Dobra informacja dla użytkowników pecetów. W nowym systemie Microsoft naprawił większość błędów popełnionych przy projektowaniu Visty. Windows 7 jest tym, czym powinien być jego poprzednik w momencie premiery.

  Domowe studio foto

Czy drukarka fotograficzna może zastąpić profesjonalne studio fotograficzne? Okazuje się, że tak! Przetestowaliśmy najlepszy i najnowszy sprzęt czołowych producentów.

  Moc multidźwięku
Możesz je podłączyć do iPhone'a, kina domowego lub notebooka. Mówiono o nich: "głośniczki komputerowe". Dziś te wielokolumnowe zestawy stanowią obowiązkowe wyposażenie nowoczesnego salonu. Dobierz swoje głośniki tak, żeby to, co oglądasz, dobrze grało, a to, co gra, dobrze wyglądało!
  Nie ma jak łom!
Oto ranking kultowych rodzajów broni - symboli popularnych gier - autorstwa Wojciecha Orlińskiego, człowieka z żelaznym piórem (na rysunku z żelaznym łomem).
   
Coraz zgrabniejsze, coraz łatwiejsze i coraz tańsze. Transmitują obraz oraz dźwięk, a instalacja dokonuje się automatycznie. Wraz z rozwojem internetu kamera internetowa stała się podstawowym wyposażeniem komputera. U góry, obok albo i na krawędzi ekranu.