Chapeau bas! iPad nie jest wyjątkiem. Połowa ludzkości już go chce, a druga połowa już krytykuje. Czy będzie to tylko napompowany iPod Touch z błyszczącym 9,7-calowym ekranem, skazujący nas na monopol iPod Store'a, czy kolejny wielki skok ludzkości? Odpowiemy, jak tylko trafi w nasze ręce.

 

 

Plusy

 

+ Dostęp do internetu poprzez widżety na ekranie dotykowym (1024x768 pikseli) odpornym na zabrudzenia paluchami i z obsługą multitouch: to dziś podstawa.

Wi-Fi w standardzie, za opcję 3G dopłacimy 200 dol.

 

+Dzięki czujnikowi położenia leciutkim (0,7 kg) iPadem możemy bawić się w pionie i poziomie. W rozbudowanej wersji pomieścimy nawet 64 GB gier.

 

 

Minus

 

- Niestety, nowe cudeńko Apple'a nie obsługuje ?wielozadaniowości? (możemy odpalić tylko jedną aplikację), nie obsługuje technologii flash, nie ma kamerki i nie zastąpi telefonu. Możemy za to poczytać e-książki i pobawić się aplikacjami z AppStore'a.

 

 

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

 

Zobacz też na Logo24:

 

Podjąłeś decyzję: kupujesz komputer przenośny. Do wyboru masz mnóstwo rodzajów laptopów. Możesz przebierać wśród netbooków, subnotebooków, klasycznych notebooków, dużych zamienników peceta, mobilnych centrów multimedialnych i miniaturowych urządzeń UMPC. Co wybrać?

Rozpoznawanie gestów oraz pisma, pióro czułe na nacisk, programowalne przyciski. Bamboo Pen & Touch to niedrogi, ultracienki tablet firmy Wacom do użytku domowego, przystosowany dla osób prawo- i leworęczynych.

Amerykański tygodnik "Time" opublikował listę pięćdziesięciu najważniejszych wynalazków minionego roku. "Logo" prześwietla kilkanaście najciekawszych.

Największe targi elektroniki użytkowej w Europie pokazały, w jakim kierunku zmierzają producenci telewizorów. Pierwszy drogowskaz prowadzi na LED, a drugi - ku trzeciemu wymiarowi.