Surge

 

Cena: 70 dol.

 

Dostępna w wielu kolorach ekoładowarka w formie etui na iPhone'a 3G/3GS. W litowej baterii gromadzi energię słoneczną, przedłużając czas pracy urządzenia. Sprawdzi się podczas aktywności na świeżym powietrzu, razem z tobą łapiąc pierwsze promienie wiosennego słońca. Idealnie pasuje do telefonu i może kumulować energię także wtedy, kiedy ten nie jest wpięty w surge'a. Ładowarka, zaprojektowana przez specjalistów z Novothink, ma oficjalny certyfikat Apple.

 

www.livecofriendly.com

 

 

 

 

 

iMuffs MB220

 

Cena: 100 dol.

 

Bezprzewodowe słuchawki na Bluetooth, choć nie grzeszą designem, grają nieźle - i to do 12 m od źródła dźwięku. Umieszczone na nich klawisze pozwalają regulować głośność i wybierać ścieżki, a wbudowany mikrofon umożliwia swobodną rozmowę. Transmisję dźwięku w każdym iPhonie i iPodzie (oprócz Shuffle) zapewnia dołączony do zestawu nadajnik.

 

www.amazon.com

 

 

 

 

iKaraoke

 

Cena: 200 zł

 

"Wszystko, co kochacie w karaoke - i to przed wypiciem minimum dwóch drinków" - takim sloganem reklamuje swój gadżet Griffin Technology. Firma oferuje mikrofon wyciszający ścieżkę wokalną w piosenkach. Urządzenie jest kompatybilne z większością iPodów, można je podłączyć do odtwarzacza w samochodzie i domowego sprzętu audio. Teraz pokręcony tekst "Parklife" Blur poćwiczycie już nie tylko na konsoli, ale i w ruchu!

 

www.sklep.salveo.net.pl

 

 

 

 

G-Fi

 

Cena: 100 dol.

 

Pierwszy GPS dla iPhone'ów i iPodów (w komplecie z oprogramowaniem), kompatybilny także z innymi urządzeniami wyposażonymi w Wi-Fi. Gadżet znanej na apple'owym rynku firmy PosiMotion działa również jako router i może równocześnie przesyłać dane do kilku odbiorników. G-Fi został wyróżniony przez Consumer Electronics Association - stowarzyszenie organizujące CES, czyli najważniejsze targi elektroniki na świecie.

 

www.posimotion.com

 

 

 

Panasonic SC-SP100

 

Cena: 510 zł

 

Ultranowoczesna alternatywa dla iVictroli: system audio z subwooferem i stacją dokującą dla iPoda/iPhone'a. Przypadnie do gustu osobom preferującym stylizacje srebrno-czarne. Kompaktowy sprzęt z głośnikiem o mocy 20 W (opcjonalnie do podpięcia drugi) może być sterowany za pomocą pilota, a z komputerem komunikuje się poprzez kabel USB. Waży niespełna kilogram - jego zaletą jest więc także mobilność.

 

www.redcoon.pl

 

 

 

iVictrola

 

Cena: 400 dol.

 

Jak bez pomocy zaawansowanej elektroniki i plątaniny kabli wzmocnić muzykę wydobywającą się z iSprzętu? Odpowiedź daje projekt Matta Richmonda, rzucający pomost pomiędzy epoką patefonów a erą smartfonów. Wystarczy włożyć iPoda Touch lub iPhone'a do stacji dokującej i poddać go prawom akustyki. Jakość oraz siła dźwięku pozostawiają trochę do życzenia (imprezy tym nie nagłośnicie), jednak za stylizację jesteśmy w stanie wybaczyć wszystko.

 

www.dwr.com

 

 

 

iType

 

Cena: ok. 100 dol.

 

Gadżet, który przykuł naszą uwagę podczas CES 2010 w Las Vegas (choć Apple bojkotuje targi, iProdukty mają tam własną halę). Po co komu klawiatura do bezklawiszowego smartfonu? Producent (firma ION) argumentuje, że dzięki iType nie będziemy już potrzebowali w podróży laptopa. Urządzenie umożliwi sprawne pisanie i doładuje iPhone'a (lub iPoda Touch). W sklepach pojawi się w połowie roku.

 

www.ionaudio.com

 

 

 

Nike + iPod

 

Cena: 130 zł (czujnik i odbiornik)

 

Chcesz poprawić kondycję? Szukasz sposobu, aby uprzyjemnić sobie jogging? Rozwiązaniem będzie zestaw Nike + iPod. Do specjalnie przygotowanych butów wystarczy włożyć nadajnik, a w złączu dokującym iPoda umieścić odbiornik. Szybka personalizacja ustawień i... start. Wyznaczasz liczbę kalorii do spalenia, dystans do pokonania lub czas treningu. Swoje wyniki możesz porównać w sieci z osiągami innych. Motywujące!

 

www.pixmania.pl

 

 

 

 

iHandstick

 

Cena: 12 dol.

 

Oto odpowiedź na dynamicznie rozwijający się rynek iGier. Firma USB Fever proponuje uchwyt, dzięki któremu twój iPhone 3G/3GS lub iPod 2G/3G "będzie bardziej przyjazny, kiedy zechcesz potraktować go jako konsolę". Lekki (niespełna 100 g), pozbawiony przycisków, banalnie łatwy w montażu iHandstick sprawi, że nie wyjdziesz z wprawy, jeśli pod ręką nie będzie akurat PSP.

 

www.shop.brando.com

 

 

 

 

Vuzix Wrap 310

 

Cena: 250 dol.

 

Okulary amerykańskiej marki Vuzix są kompatybilne nie tylko z iPodami czy iPhone'ami, ale i innymi urządzeniami - m.in. odtwarzaczami DVD, laptopami czy telefonami komórkowymi. Zakładając ten przenośny wyświetlacz na nos, będziesz mógł obejrzeć film w dwóch lub - uwaga! - trzech wymiarach, mając wrażenie, że siedzisz w odległości trzech metrów od 55-calowego ekranu o rozdzielczości 428x240 pikseli i kinowym (16:9) formacie obrazu.

 

www.ncix.com

 

 

 

Cinemin Swivel

 

Cena: 300 dol.

 

Urządzenie firmy WowWee wyświetla obraz o rozdzielczości 480x320 pikseli i przekątnej 60 cali, wykorzystując technologię DLP. Ma wbudowany głośniczek i manualny fokus. Dzięki niemu rzucicie multimedia na dowolną płaszczyznę (przegub umożliwia wyświetlanie pod kątem 90 stopni), rzucając także znajomych - na kolana.

 

www.brookstone.com

 

 

 

Tekst: Michał Karpa

Zdjęcia: materiały prasowe (montaż)

 

 

Zobacz też na Logo24:

 

iPhone 3GS jest jak szwajcarski scyzoryk. O tyle lepszy od takiego z nożyczkami, pilnikiem i piłką, że można dodawać do niego kolejne ostrza. Komórka zastępuje mi inne urządzenia: zegarek, kalendarz, notes, dyktafon, odtwarzacz MP3, kalkulator, GPS... Zainstalowałem dwieście aplikacji. Wybrałem swoje ulubione. A w AppStore czeka jeszcze 120 tys. innych do sprawdzenia!

Apple przyzwyczaiło nas do tego, że każde ich nowe urządzenie jest wielkim przebojem - znacznie wcześniej nim pierwszy egzemplarz trafia do rąk zwykłego użytkownika. Enigmatyczny iPhone był najbardziej pożądanym przedmiotem dla 70 proc. mieszkańców planety. Dzieje się tak dzięki superjakości produktów i jeszcze lepszemu marketingowi.

Zapomnij o klasycznym plejerku MP3.

Teraz wypada mieć odtwarzacz z ekranem do oglądania filmów.

Kilka dni przed premierą iPoda nano piątej generacji sprzedałem na Allegro nano pierwszej generacji.

Dzielą je tylko cztery lata. Tyle że w technologii lata zwykłe liczą się jak świetlne.