Przekątna uzyskanego z mierzącego 14x8x2 cm urządzenia obrazu o rozdzielczości 640x480 pikseli to 70 cali. Diody LED (trwałość 20 tys. godzin) wytwarzają światło o strumieniu 10 lm. Odtwarzane formaty: XviD, AVI, VOB (wideo), MP3, WMA, ACC (dźwięk - wbudowany głośnik 1,5 W) oraz JPEG, PNG, GIF i BMP (zdjęcia). Gadżet zasilany jest baterią (praca do 2 godz.) albo z gniazdka. Do kompletu dochodzą bezprzewodowa miniklawiatura plus statyw. Lekkie obawy wzbudza jedynie brak nazwy chińskiego producenta... Cena: 203 euro.

(fig)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

 

Po telefonach, komputerach, odtwarzaczach audio i wideo nadszedł czas na miniaturyzację projektorów. Kieszonkowe rzutniki podświetlane diodami LED oferują obraz o jasności kilkudziesięciu lumenów, rozdzielczości VGA i przekątnej do 2,5 m.

W tym roku zamiast laptopów będziemy używali tabletów, stacjonarne komputery pójdą w odstawkę zastąpione przez internetowe telewizory, a dzięki e-readerom tradycyjne książki pokryje warstwa kurzu. Przesada? Tylko trochę. Telewizja 3D, o której piszemy na stronach 62-69, nie jest jedyną technologią, na jaką czekamy w tym sezonie.

Podpowiadamy, na co jeszcze warto zbierać pieniądze.

Produkcja filmów w wysokiej rozdzielczości ruszyła z kopyta. Czas rozejrzeć się za sprzętem, który w pełni wykorzysta walory High Definition. Dzięki projektorowi przekątna twojego ekranu będzie liczona w metrach, nie calach.

Wybierz sprzęt razem z nami: prezentujemy wszystkie modele dostępne na rynku

Polecamy propozycje Philipsa i Yamahy. Oferują dobry obraz, doskonały dźwięk, świetny design i wykonanie.