Autor książkowych bestsellerów Alan Wake od dwóch lat cierpi na twórczą niemoc, bezsenność i depresję. By podleczyć skołatane nerwy, wybrał się w malownicze okolice górskiego miasteczka Bright Falls. Niestety, na relaks nie ma co liczyć. Jego żona Alice znika, a bohatera atakują upiorne zjawy.

Czy są realne? Czy są jego wymysłem? A może to tylko zły sen?

 

 

"Alan Wake" jest grą z gatunku thrillerów akcji - musimy uratować Alice i przy tym, oczywiście, przeżyć. W konfrontacji z demonicznymi przeciwnikami oprócz tradycyjnej broni (rewolwerów, strzelb) wykorzystamy przede wszystkim światło, na które pojawiające się nocą agresywne bestie są bardzo czułe.

 

 

Latarki, flary, halogeny - wszystkie te przedmioty będą na wagę złota i nieraz uratują życie. Najważniejsze: często rozsądniej jest uciekać, niż mierzyć się z niebezpieczeństwem!

 

 

Twórcy "Alan Wake" - autorzy cenionej serii "Max Payne" - postawili na nieczęsto stosowany sposób opowiadania historii, odważnie mieszając rzeczywistość z fikcją. Ciężko powiedzieć, co tu dzieje się naprawdę, a co jest tylko sennym koszmarem. Właściciele xboksów powinni koniecznie sięgnąć po tą wciągającą i niebanalną opowieść.

 

"Alan Wake"

 

Producent: Remedy Entertainment

 

Dystrybutor: Microsoft

 

Cena: 199 zł (Xbox 360)

Zdjęcie Alan Wake (X360)
Alan Wake (X360)
  • Gatunek: akcja
  • Kategoria wiekowa: od 16 lat
w okazje.info

 

 

 

Ciekawe gry przeznaczone tylko na jedną konsolę

 

"Heavy Rain"

 

Najfajniejszy ostatnio tytuł na PlayStation 3. Współprzeżywanie emocji z bohaterami i podejmowanie decyzji o nieodwracalnych konsekwencjach.

 

 

 

"Forza Motorsport 3"

 

Jedna z najlepszych gier wyścigowych, na pewno na xboksa. Pozycja obowiązkowa dla fanów motoryzacji w najszybszym wydaniu.

 

 

 

"God of War III"

 

Chcesz zmierzyć się z olimpijskimi bogami? "God of War III" to kwintesencja widowiskowych scen walki i szybkiej, brutalnej akcji. Tylko na PS 3.

 

 

 

 

Tekat: Piotr Kubiński, www.gamecorner.pl

 

 

 

Zdjęcia: Michał Mutor, materiały prasowe (montaż)

 

 

Czytaj też na Logo24:

 

Thriller psychologiczny, historia detektywistyczna i niebanalna opowieść o miłości, poświęceniu i zbrodni.

W "God of War III" Kratos przemówi głosem Bogusława Lindy, a Hercules - Michała Żebrowskiego. Czy mitologiczni bohaterowie brzmią lepiej po polsku?

Gry wideo to biznes. Ich twórcom znacznie bliżej do armii z fabryki snów niż do garażowych zapaleńców.

Nie samym padem gracz żyje! Użytkownicy Xboksa 360, Sony PlayStation 2 i 3, Nintendo Wii czy zwykłych pecetów mają dziesiątki sposobów, by urozmaicić sobie rozrywkę. Wyobraźnia twórców akcesoriów do konsol i komputerów nie zna granic.