Gdy urządzenie zadzwoni, to znaczy, że wykryło w pobliżu bezprzewodowy nadajnik, który następnie pomoże ci odnaleźć. Z kolei korzystając ze specjalnego systemu diod, możesz namierzyć wycelowane w ciebie obiektywy. Tu, niestety, wyeliminowanie zależy już tylko od tego, jak szybko biegasz.

 

www.chinavasion.com

 

cena: 28 dol.

 

 

Tekst: Tomasz Kostrzewa

Zdjęcia:  materiały prasowe (montaż)

 

Zobacz też na Logo24:

 

Nawet premier nie jest w stanie powiedzieć, ile podsłuchów założyły Polakom tajne służby. A kto policzy pluskwy podłożone przez podejrzliwych mężów i biznesmenów, którzy "ufają, ale sprawdzają"? Postanowiliśmy zabawić się w Mariusza Kamińskiego i przetestować trzy gadżety szpiegowskie. To diablo niebezpieczne urządzenia. Strzeżcie się, bo nie znacie miejsca ani godziny.

Władza jest najlepszym afrodyzjakiem. Seks i polityka to jedność.

I nie chodzi wcale o to, że parlamentarzystę podnieca samo wyjście na mównicę.

Szpiedzy tacy jak my

Co można zobaczyć dzięki szpiegowskiej, miniaturowej kamerze? Z całego mrowia mniej lub bardziej wyrafinowanych urządzeń do podglądania wybraliśmy do testów najprostszy obiektyw z mikrofonem schowany w guziku, zamontowany w ramiączku plecaka i podłączony do standardowej kamery cyfrowej mini DV.

W tym roku zamiast laptopów będziemy używali tabletów, stacjonarne komputery pójdą w odstawkę zastąpione przez internetowe telewizory, a dzięki e-readerom tradycyjne książki pokryje warstwa kurzu. Przesada? Tylko trochę. Telewizja 3D, o której piszemy na stronach 62-69, nie jest jedyną technologią, na jaką czekamy w tym sezonie. Podpowiadamy, na co jeszcze warto zbierać pieniądze.

CHŁODNYM OKIEM

Kanadyjski dokumentalista zamierza zainstalować sobie kamerę w... oczodole. Jeśli eksperyment się powiedzie, osiągniemy nie tylko nowy poziom realizmu w kinie, ale i cybernetyzacji człowieka. Rob Spence, współtwórca docenionego na świecie dzieła "Let's All Hate Toronto", stracił oko jako nastolatek. Dziś technika pozwala mu zamienić kalectwo w nietypowy atut. I zamierza to wykorzystać.