Co ważne - taki sprzęt pozwala na prowadzenie rozmów i umożliwia sterowanie telefonem bez sięgania do kieszeni. Nasza modelka Ewelina słucha wakacyjnych przebojów na dziesięciu urządzeniach wiodących producentów.

 

 

Co to jest A2DP?

 

Technologia umożliwiająca strumieniowe przesyłanie wysokiej jakości dźwięku stereo za pośrednictwem Bluetootha. Twoja komórka musi obsługiwać ten standard.

 

 

Słowniczek terminów

 

nadajnik - urządzenie (komórka, odtwarzacz MP3, laptop itp.) transmitujące dźwięk za pomocą technologii BT

 

moduł - urządzenie odbierające sygnał BT, do którego wpinamy dowolne słuchawki "kablowe?

 

transmiter - urządzenie emitujące sygnał BT, stworzone z myślą o nadajnikach, które nie obsługują technologii BT/AD2P (patrz ramka na stronie obok)

 

 

A co jeśli mój telefon nie ma Bluetootha?

 

Do starszych komputerów, odtwarzaczy MP3, telefonów i urządzeń mobilnych firmy Apple - bez BT albo nieobsługujących AD2P, możesz dokupić specjalny transmiter. Podłączamy go - zależnie od modelu - do gniazda USB, minijack lub "iPhone'owego". Przykładowo, transmiter Zoom iHiFi do starych iPodów kosztuje 115 zł. Słuchawki Altec Lansing Back Beat 906 mają taki (ale wpinany do gniazda minijack) w zestawie.

 

 

Tekst: Łukasz Figielski

Modelka: Ewelina Zając

Zdjęcia: Łukasz Falkowski, Paweł Kiszkiel (montaż)

 

 

Zobacz też na Logo24:

 

 

Pokaż nam swój telefon, a powiemy ci, kim jesteś.

Przedstawiamy zbiór aplikacji, dzięki którym komórka z Symbianem stanie się prawdziwym centrum dowodzenia.

scyzoryk. O tyle lepszy od takiego z nożyczkami, pilnikiem i piłką, że można dodawać do niego kolejne ostrza. Komórka zastępuje mi inne urządzenia: zegarek, kalendarz, notes, dyktafon, odtwarzacz MP3, kalkulator, GPS... Zainstalowałem dwieście aplikacji. Wybrałem swoje ulubione. A w AppStore czeka jeszcze 120 tys. innych do sprawdzenia!

Androidy zaatakowały świat i nie ma przed nimi ucieczki! Mobilny system operacyjny opracowany przez Google'a obsługuje coraz lepsze modele smartfonów, przyciąga przyjemnym dla oka i intuicyjnym interfejsem, a przede wszystkim - rosnącą z dnia na dzień liczbą aplikacji. W sklepie Android Market znajduje się już ponad 35 tysięcy gier i programów.

Na dobry początek wybraliśmy piętnaście najbardziej potrzebnych.

Po pokoleniu białych słuchawek (nazwa pochodzi od koloru tych do iPoda) nadchodzi czas na generację słuchawek zwariowanych. Japońskie Crazy Earphones rzeczywiście wyglądają niezwykle i od razu widać, że pochodzą z Kraju Kwitąncej Wiśni. Może w przyszłości producenci zainteresują się Polską i wypuszczą na rynek słuchawki z kabanosem lub ogórkiem kiszonym?