Produkt japoński, zaprojektowany przez ekstrawagancką markę TokyoFlash. A raczej jej angielskiego fana, który wygrał w konkursie. Model Kisai RPM (200 dol.), po wciśnięciu przycisku, świeci niczym gramofon didżeja (choć gramofony niekoniecznie świecą, ale mniejsza o większość). RPM, czyli revolutions per minute - obroty na minutę. Jeśli chcesz zobaczyć godzinę, musisz się namęczyć. Na zewnętrznym kręgu lecą minuty (interwały pięciominutowe), godziny na wewnętrznym. Kropki (zero do czterech) na górze to minutki, które trzeba dodać do tych z kółka. Piąta kropka jest wskażnikiem AM(off)/PM(on). Liczą się diody nieświecące. Powyższe zdjęcie wykonano więc o 12:45 (AM). Kiedy Kisai nie jarzy didodami, blask uderza z jego czarnej nierdzewnej stali. Masz pomysł na własny zegarek? Śmiało.

 

Czytaj też na Logo24:

 

Klasyka w każdej sekundzie

Mechaniczny czy kwarcowy? Modny czy ponadczasowy? O gustach się nie dyskutuje, ale o tym, czy zegarek jest dopasowany do okreśonego stylu - już tak.

Zegarek na wodę

Mały zbiornik na wodę, która w obecności kawałków magnezu i miedzi staje się elektrolitem, to podstawa działania Water Powered Wrist Watch.

Zegarki sportowe

Nie trzeba też być sportowcem, aby nosić sportowy zegarek. Ale jak się go już ma, to może warto sprawdzić jego atuty w praktyce. Oto 10 modeli w cenie do 3000 zł.

Się nakręca - 12 zegarków mechanicznych

Podobno zegarek mechaniczny ma duszę i symbolizuje prestiż. Może być nakręcany ręcznie lub działać pod wpływem ruchu dłoni - dzięki automatycznemu naciągowi. Najdroższy sprzedano na nowojorskiej aukcji za 11 milionów dolarów. Ty możesz mieć dobry zegarek mechaniczny o wiele taniej. Prezentujemy 12 ciekawych modeli do 3000 zł.