W locie sterowność ma ograniczoną, co w sumie zwiększa bezpieczeństwo. Wynalazek pojawi się na rynku pod koniec przyszłego roku w cenie 50 tys. funtów.         

 

FIG

 

Zdjęcia: materiały prasowe

 

Czytaj w Znam.to: Ten samochód prezentuje najwyższy poziom techniczny w każdym calu

Zobacz też na Logo24:

 

 

  Drogowa droga krzyżowa

Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, jak niewiele dzieli cię od utraty prawa jazdy. Nawet jeśli jesteś zwykłym, spokojnym kierowcą, dalekim od szaleństw na drodze. A kiedy już uzbierasz 24 punkty karne, zacznie się twoja droga przez mękę.

 

  Latający samochód
Samolot, który po złożeniu skrzydeł może się poruszać  po drogach jak samochód, jest już po lotach testowych. Sterujący maszyną emerytowany pułkownik Air Force Phil Meteer sześciokrotnie wykonał kilkudziesięciosekundowe wojaże w powietrzu. Transision ma zasięg 800 km i może latać z prędkością do 185 km/h. Nad ziemią spala 8 l paliwa na 100 km.
   

Śladami Pana Samochodzika 

Dzisiaj, jeżeli ktoś chce powtórzyć wyczyny detektywa amatora, poruszającego się skrzyżowaniem ferrari motorówką, nie musi czekać na spadek po stryju majsterkowiczu. Amerykańska Hydra Spyder ma silnik o mocy 450 KM, dzięki któremu na asfalcie jest rasowym samochodem sportowym.