Z herbatą jest jak z winem: trudno kupić drogą a niedobrą herbatę i równie trudno znaleźć niedrogą i dobrą. Ale można. Ja np. lubię herbaty Ahmad. To średnia półka cenowa (fachowcy mówią o tym - premium), taka jak najpopularniejszy Lipton. A znacznie od niego lepszy. I właśnie w podobnej cenie pojawiła się seria herbat pod nazwą Irving. Przyznam, że jestem pod wrażeniem. Bo Irving mierzy wysoko, a konkretnie w herbatę nr 1 w Polsce (i chyba na świecie) czyli w Liptona właśnie. Szef firmy ma apetyt na drugie miejsce na naszym rynku. Zważywszy nakłady na marketing, olbrzymi wybór produktów pod tą samą marką, świetnie zaprojektowane opakowania, ma chyba spore szanse, by ten cel zrealizować. Warto tu dodać, ze właścicielem Irvinga jest znany głównie z przypraw i musztardy Kamis. Więc z pewnością zna się na rynku spożywczym.
A jak ze smakiem? Ja spróbowałem dwóch odmian. Pierwsza to klasyka, czyli czarna herbata liściasta, sypka, do parzenia w imbryku. Trafiłem na odmianę Daily Superior i nie mam bladego pojęcia czym się różni od Daily Classic, skoro opisy na internetowej stronie produktu są niemal identyczne. Mam nadzieję, że trochę różni się smakiem, bo absolutnie brakuje mu zdecydowania. Herbata jest poprawna, ale bez wyrazu, Kolor ładny, nieco mętny. Ot, herbata jak herbata. Ahmad wygrywa zdecydowanie.
Druga to herbata biała. Cenna, rzadko pijana, niełatwa w smaku, bo nadzwyczaj delikatna. I zdrowa. Ja już się nauczyłem, ze dobra biała herbata po prostu ma smak inny od zaparzonego siana, a marna nie ma. Irving więc ma, ale bardzo nikły. Tak na czwórkę z minusem..
I jeszcze coś - opakowania naprawdę zaprojektowano atrakcyjnie. Ale dlaczego na froncie pudełka białej herbaty jedynym słowem po polsku jest ?biała?, a na czarnej nawet i tego nie ma. Wszystko po angielsku: polskie napisy albo nie występują, albo traktowane są drugorzędnie. Czyli że wciąż jeszcze dajemy się nabierać na anglojęzyczne nazwy, mimo że firma mieści się w swojsko brzmiącej Wólce Kosowskiej.

 

Herbata czarna Daily Superior, Irving
100 g - 5,69 zł

 

 

 

 

Herbata biała, Pure White, Irving
26 g - 6,49 zł

 

 

 

Tekst: Jarosław Matuszewski logo.testy@agora.pl

 

Zdjęcia: Paweł Kiszkiel, materiały promocyjne

 

 

Zobacz podobne testy na Logo24

 

 

  Hortex gęsty, Hortex zdrowy
 

 

  Śniadanie
   
   II śniadanie
   
Obiad