Twórczynią perfum dla Benedykta XVI jest Silvana Cassoli. Według dziennika Il Messaggero polecili ja papieżowi hiszpańscy księża. Włoska projektantka perfum stworzyła bowiem wcześniej dwa zapachy - "Water of Faith" i "Water of Hope" (woda wiary i woda nadziei - red) - dla pielgrzymów odwiedzających Santiago de Compostela. Tamtejsi księża tak polubili te perfumy, że sprezentowali je papieżowi.

Benedyktowi XVI też spodobały się oba zapachy i poprosił Cassoli o stworzenie perfum dla siebie. Ponieważ nie są one dostępne w sprzedaży, a osoby, które maja okazję poczuć ich aromaty są tak bliskie papieżowi, że raczej nie plotkują o perfumach z prasą, informacje o papieskiej wodzie kolońskiej są skromne. Sama Silvana Cassoli podkreśla, że obowiązuje ją tajemnica. Powiedziała jedynie, że perfumy:

- "Kojarzą się z czystością i odwołują się do miłości Ojca Świętego do natury".

Wśród aromatów jest podobno zapach cytrusów i trawy. Jak twierdzi Cossoli zadanie było tak trudne, że prawie się wycofała z projektu, ale:

- "Pomyślałam o tym, jak powinien pachnieć papież, gdy modliłam się w Lourdes" - powiedziała.

Wcześniej włoska projektantka perfum pracowała m.in. ze Stingiem i Juanem Carlosem, królem Hiszpanii. To towarzystwo może papieżowi odpowiadać. Gorzej, że Cossoli stworzyła również zapach "Nude", który jest inspirowany "zapachem, którym emanuje skóra kobiety w ekstazie".

Perfum Benedykta XVI kupić nie można, ale i tak można pachnieć jak papież. Tutaj można zamówić "The Pope's Cologne". Producent twierdzi, że to woda kolońska zrobiona według receptury prywatnych perfum Piusa IX (papież w latach 1846-1878). Flakonik kosztuje 32 dolary:

The Pope's Cologne - perfumy według receptury prywatnej wody kolońskiej Piusa IX

Na rynku są również perfumy "Benedictus" wytworzone ze składników niemieckich, włoskich i z Ziemi Świętej.

Perfumy

Flakonik tych perfum kosztuje 27 dolarów.

Jeśli jednak uważasz, że jesteś zbyt niegrzeczny, by pachnieć jak papież, zobacz jakie inne męskie perfumy są modne tej wiosny.