Z przyczyn oczywistych nie należy obcinać żadnego kawałka siebie - nawet włosów - tylko dlatego, że ktoś cię do tego namawia. Co do reszty, można dyskutować. Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy obrzezania, mają swoje argumenty. Dla niektórych, na przykład, obrzezany penis jest bardziej estetyczny. Innym wydaje się nienaturalny.

Nie należy wykluczać, że Polska wkracza właśnie w fazę mody na obrzezanie penisa, choć jeszcze stosunkowo niedawno był to zabieg stosowany głównie przy leczeniu stulejki. Co innego np. w USA. Amerykańskie kobiety oczekują, by mężczyzna był obrzezany. Tłumaczą to tradycją, higieną, estetyką. Penis z napletkiem wydaje im się obcy, pomarszczony, smutny i brzydki, a przede wszystkim: brudny. Gusta estetyczne, także dotyczące intymnych części ciała, kształtowane są m.in. przez tradycje. W Stanach obrzezanie przez długie lata było wyróżnikiem dbających o czystość mężczyzn z klasy średniej, więc ?ulepszony? członek chcieli mieć wszyscy faceci. Obecnie trend znów się odwraca. Wielu rodziców uważa, że poddawanie dziecka tak drastycznej operacji na samym starcie życia nie jest wskazane i może zostawiać traumatyczne ślady na psychice. Gdy chłopiec dorośnie, sam zdecyduje, czy chce zachować napletek.

Starożytni Grecy byli przekonani, że mężczyźni z napletkiem są nieustannie seksualnie pobudzeni, lubieżni, skłonni do tarzania się w rozpuście. Dlatego zalecano obrzezanie żołnierzom i filozofom. Twoja narzeczona sądzi, że jest dokładnie odwrotnie. Tak naprawdę negatywny (bądź pozytywny) wpływ obecności (lub braku) napletka na jakość życia seksualnego nie ma naukowego potwierdzenia. Nie wydłuża stosunku, nie dodaje ejakulacji mocy, nie zwiększa wydolności mężczyzny. Co znaczy, że jeśli przed obrzezaniem miałeś z czymś jakieś kłopoty, to będziesz miał i po. Natomiast penis bez napletka wygląda bardziej bojowo, wydaje się większy, silniejszy i krzepki, więc - szczególnie, gdy jest to nowość - jego wygląd może zadziałać mocno pobudzająco i na partnerkę, i na ciebie. Obrzezani faceci często są przekonani, że rozkosz, którą odczuwają, to właśnie sprawa braku skórki. To nie musi być prawdą (choć teoretycznie może). Jeśli chodzi o odczucia kobiet, bywa różne.

Obrzezanie na życzenie - bez wskazań lekarskich - wykonuje się zwykłym cięciem lub tzw. nożem laserowym. Możesz ustalić z chirurgiem, ile konkretnie skóry ma wyciąć. Zabieg trwa 30-60 min, gojenie i związana z tym abstynencja seksualna około miesiąca. Obejrzyj sobie efekt końcowy, zanim się zdecydujesz. Zdjęcia obrzezanych penisów są dostępne na przykład na stronach gabinetów. Sprawdź, czy to jest na pewno to, co będzie ci się podobało przez resztę życia.