Krok 1 - Oczyszczanie

Niewłaściwie myta skóra twarzy (np. samą wodą, która może usunąć jedynie kurz i pot) szybko staje się szara, pełna widocznych zaskórników, wysusza się i starzeje. Do oczyszczania twarzy należy używać specjalnych preparatów. Na zawsze zapomnij o tradycyjnym mydle (zasadowym), które niszczy kwaśną, ochronną warstwę skóry, co sprzyja mnożeniu się bakterii i grzybów, a poza tym wysusza.

Krok 2 - Peeling

To straszne słowo oznacza złuszczenie martwego naskórka przy użyciu specjalnego ziarnistego preparatu, czyli peelingu. Skóra po peelingu wygląda świeżo i lepiej wchłania kremy. Rób go przynajmniej raz w tygodniu, bo dobrze odblokowuje zatkane nadmiarem łoju pory.

Krok 3 - Nawilżanie

Stosowanie przez mężczyzn kremów stało się (na szczęście!) normalnym elementem pielęgnacji, porównywalnym do mycia zębów. Jeśli jednak z jakichś powodów nie stosujesz na co dzień preparatów nawilżających (masz usprawiedliwienie?), pomożemy ci dobrać odpowiedni produkt. Kremy dla mężczyzn mają lekką konsystencję, szybko się wchłaniają i dobrze nawilżają.

Warto wiedzieć W pierwszych kontaktach z kobietą przyciągająco działa wszystko, co świadczy o twoim zdrowiu i jest podświadomie notowane. Skóra twarzy jako pierwsza podlega ocenie. Należy o nią dbać. Sucha i szara niczym tektura z pewnością nie przybliży cię do sukcesu.

Nowość. To warto znać!


Technologia soniczna, którą znamy z elektrycznych szczoteczek do zębów, wykorzystywana jest od niedawna w szczoteczkach do oczyszczania twarzy Luna. Ten rewelacyjny produkt szwedzkiej ej firmy Foreo pozwala dokładnie oczyścić skórę, zastępuje peeling, masuje i zapobiega wrastaniu włosków. Wykonana antybakteryjnego bezpiecznego nawet dla alergików silikonu. CENA: 780 zł

Czy masz tłustą cerę?

Zrób prosty test - dotknij w ciągu dnia czystą suchą ręką czoła, nosa i brody - czy na twojej dłoni została wyczuwalna tłusta warstwa? Jeśli tak, to znaczy, że masz cerę tłustą. Nadmierny łojotok powoduje, że twarz ciągle się błyszczy.

Zdjęcie Eris Pharmaceris A PURI-SENSILIUM Delikatna Pianka Myjąca do twarzy 150 ml Zdjęcie Lirene MEN Cool Żel do mycia twarzy OCZYSZCZANIE 150 ml Zdjęcie ZIAJA YEGO Krem Przeciw Zmarszczkom dla Mężczyzn 50 ml
Eris Pharmaceris A PURI-SEN Lirene MEN Cool Żel do mycia ZIAJA YEGO Krem
Porównaj ceny > Sprawdź ceny > Porównaj ceny >
źródło: Okazje.info