Po zawodach w Chałupach i w Rewie, w rankingu Freestyle prowadzą zwycięzcy ostatniego etapu, Mistrzyni Świata PKRA Karolina Winkowska oraz Marek Rowiński jr. Karolina ponadto zajęła niedawno drugie miejsce na Pucharze Świata, rozgrywanym pod koniec czerwca na Sycylii.

We Freestyle'u młodzików przoduje Denis Żurik, świeżo utytułowany zdobywca brązowego medalu na Pucharze Świata Juniorów PKRA w Hiszpanii. Na prowadzeniu w Racingu znajdują się Agnieszka Grzymska i Błażej Ożóg, którzy z powodzeniem reprezentowali Polskę na zakończonych właśnie Mistrzostwach Europy w Niemczech, plasując się w ścisłej czołówce wraz z innym polskim zawodnikiem, Maksem Żakowskim.

Do rozgrywek Ligii Szkół Kitesurfingowych wciąż dołączają nowe szkoły wraz ze swoimi reprezentantami, aktualnie prowadzi szkoła Wake.pl.

Zawody w Łebie zapowiadają się bardzo emocjonująco, a otwarte wody Bałtyku po raz kolejny zweryfikują umiejętności zawodników na zafalowanym akwenie. Wszyscy mają nadzieję, że w Łebie, jak co roku, dopisze mocny wiatr i słoneczna pogoda.

Sponsorem głównym zawodów jest koncern motoryzacyjny Ford, a nagrody ufundowali również: North Kiteboarding i Ion , wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, Apart - dystrybutor sportowych zegarków Aztorin oraz dystrybutor kamer GoPro. Skrzydeł zawodnikom i kibicom dodaje Red Bull.

 

Półmetek zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu, Ford Kite Cup 2013, sportfot. Łukasz Nazdraczew, Ford Kite Cup 2013

 

Plan zawodów:

1 dzień zawodów 12 lipca (piątek)

8:00-9:30 Rejestracja zawodników

10:00 Skippers meeting oraz losowanie grup

10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów 13 lipca (sobota)

9:00 Skippers meeting

9:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

3 dzień zawodów 14 lipca (niedziela)

Dzień rezerwowy zawodów