Już w czwartek na starcie zawodów staną zawodnicy światowej kitesurfingowej czołówki. Wśród nich zobaczyć będzie można Mistrzynię Świata, Karolinę Winkowską z Teamu Forda, która niedawno została ambasadorką Egiptu. To właśnie w Egipcie odbyły się ostatnie zawody Pucharu Świata PKRA, gdzie Karolina zdobyła pierwsze miejsce i wciąż prowadzi w rankingu kobiet. Swój udział w zawodach zapowiedzieli także zawodnik z Dominikany, Felix Antonio Martinez ?Posito? oraz riderzy teamu Ozone: Jake Kelsick z Antiguy i Marek ?Murphy? Zach z Czech.

Zawody zapowiadają się bardzo emocjonująco, gdyż po majowym zwycięstwie Karoliny Winkowskiej i Marka Rowińskiego we Freestylu oraz Agnieszki Grzymskiej i Maksa Żakowskiego w Racingu, zawodnicy niecierpliwią się aby znów zmierzyć się w walce o upragniony tytuł. Tym bardziej, że w międzyczasie konkurencja nie śpi i ciężko trenuje.

Prognoza wiatrowa na długi weekend jest bardzo obiecująca, słońce i zachodni wiatr o średniej sile powinny zagwarantować idealne warunki zarówno dla zawodników jak i kibiców.

Pula nagród w zawodach wynosi 139 000 PLN. Nagrody ufundowali firma motoryzacyjna Ford, a także sponsorzy: North Kiteboarding i Ion - wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, dystrybutor sportowych zegarków Aztorin oraz GoPro - producent kamer sportowych. Ford Kite Cup wspierają także nowi sponsorzy: firma Bauhaus, dystrybutor wiatromierzy Vaavud oraz marka odzieżowa Evokaii. Zawodnikom i kibicom skrzydeł doda Red Bull.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na nowej stronie www.fordcup.pl. Bieżące informacje o zawodach w Rewie śledzić można na stronie Ford Kite Cup 2014 na Facebooku.

Zobaczcie też film z I etapu Ford Kite Cup 2014, rozegranego w maju w Chałupach:

Plan zawodów:

1 dzień zawodów 19 czerwca (czwartek)

8:00-9:30 Rejestracja zawodników

10:00 Skippers meeting oraz losowanie grup

10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów 20 czerwca (piątek)

8:00-9:30 Rejestracja zawodników

10:00 Skippers meeting oraz losowanie grup

10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

3 dzień zawodów 21 czerwca (sobota)

9:00 Skippers meeting

9:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

4 dzień zawodów 22 czerwca (niedziela) - dzień rezerwowy

9:00 Skippers meeting

9:30-16:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

18:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów