Łeba co roku wita zawodników i kibiców pięknym słońcem, mocnym wiatrem i dużymi falami na Bałtyku. Tym razem zapowiada się podobnie, prognozy wskazują 23 stopnie ciepła i północno-wschodni wiatr dochodzący do 30 węzłów! Będą to idealne warunki do zaplanowanych w tym czasie Mistrzostw Polski w konkurencjach Race oraz Freestyle kobiet.

Zawody po raz kolejny odbędą się w międzynarodowym gronie. Organizatorzy spodziewają się wielu europejskich zawodników, którzy przyjadą do Polski spróbować swoich sił w Racingu w konfrontacji z czołowymi polskimi rejsiarzami. W klasyfikacji Pucharu Polski obecnie na prowadzeniu znajdują się Maks Żakowski, Błażej Ożóg, Tomek Janiak oraz Agnieszka Grzymska.

W konkurencji Freestyle kitesurferzy ponownie zmierzą się ze zwycięzcą ostatnich zawodów w Rewie, Dominikańczykiem Felixem Posito Martinezem. W Łebie pojawią się także świeżo upieczeni medaliści Mistrzostw Świata Juniorów: Denis Żurik i Krzysiek Issel, zdobywcy kolejno srebrnego i brązowego medalu, a swoim Fordem Kuga przyjedzie nad Bałtyk aktualna Wicemistrzyni Świata, Karolina Winkowska, liderka w klasyfikacji kobiet tegorocznego Pucharu Polski.

Pula nagród w zawodach wynosi 139 000 PLN. Nagrody ufundowali firma motoryzacyjna Ford, a także sponsorzy: North Kiteboarding i Ion - wiodący producenci sprzętu kitesurfingowego, dystrybutor nowoczesnych, wodoodpornych zegarków Aztorin, producent kamer sportowych GoPro, firma Bauhaus, deweloper budujący Apartamenty nad Zatoką, dystrybutor wiatromierzy do smartfona Vaavud oraz surferska marka odzieżowa Evokaii. Energii do sportowej walki doda Red Bull.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie www.fordcup.pl. Więcej informacji o Ford Kite Cup 2014 znajdziesz także na oficjalnych profilach mistrzostw na Facebooku, Google+ i Twitterze.

Program zawodów w Łebie:

1 dzień zawodów 10 lipca (czwartek)

8:00-9:30 Rejestracja zawodników

10:00 Skippers meeting oraz losowanie grup

10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów 11 lipca (piątek)

8:00-9:30 Rejestracja zawodników

10:00 Skippers meeting oraz losowanie grup

10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

3 dzień zawodów 12 lipca (sobota)

9:00 Skippers meeting

9:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

4 dzień zawodów 13 lipca (niedziela)

Dzień rezerwowy zawodów

9:00 Skippers meeting

9:30-16:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

18:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

. . .

A tak wyglądał poprzedni etap zawodów Ford Kite Cup 2014, który rozegrano w czerwcu w Rewie: