Najbardziej ekscytująco zapowiada się rywalizacja o mistrzostwo Polski i Puchar Polski w konkurencji Freestyle mężczyzn. Szansę na wywalczenie pucharu ma wciąż aż 6 zawodników co z pewnością zmobilizuje do ostrej walki. Po raz pierwszy realną szansę na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji ma zawodnik z Dominikany, Felix Posito Martinez, który zwyciężył w tegorocznych zawodach w Rewie i Łebie. Łatwo pola na pewno nie oddadzą Victor Borsuk, Wojtek i Krzysztof Issel, Marek Rowiński oraz Denis Żurik.

W konkurencji kobiet nie zobaczymy tym razem tegorocznej mistrzyni Polski Karoliny Winkowskiej, która zwycięstwami w zawodach w Chałupach, Rewie i Łebie zapewniła już sobie także zwycięstwo w Pucharze Polski Ford Kite Cup 2014. Karolina prowadzi obecnie w klasyfikacji Pucharu Świata PKRA i właśnie rozpoczyna kolejną batalię w Hiszpanii o utrzymanie się pozycji liderki Pucharu Świata.

W konkurencji Racing spodziewać się można zaciętej walki między liderem zawodów, Maksem Żakowskim, Błażejem Ożogiem i Tomkiem Janiakiem. Organizatorzy spodziewają się udziału kilku znaczących zagranicznych zawodników, którzy w drodze na Mistrzostwa Europy na początku września w Mielnie, zapowiedzieli swój start w zawodach w Jastarni.

Program zawodów:

1 dzień zawodów 29 sierpień (piątek)

8:00-9:30 Rejestracja zawodników

10:00 Skippers meeting oraz losowanie grup

10:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

2 dzień zawodów 30 sierpień (sobota)

9:00 Skippers meeting

9:30-19:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

19:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

3 dzień zawodów 31 sierpień (niedziela)

Dzień rezerwowy zawodów

9:00 Skippers meeting

9:30-16:00 Rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

18:00 Wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów